Brasiilia klubid ei jätnud Libertadoresel Argentinale sõnaõigust

Flamengo on üks neljast Brasiilia meeskonnast, kes kindlustanud koha Copa Libertadorese veerandfinaalis Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Lõuna-Ameerika tähtsaimal jalgpalliklubide turniiril Copa Libertadores on kuuest seni selgunud veerandfinalistist neli Brasiilia klubid, lisaks on võimalus edasi pääseda veel kahel Brasiilia tiimil.

Sealjuures on brasiillased Argentina klubidele tänavu selgelt silmad ette teinud: veerandfinaali pääses vaid üks Argentina meeskond, River Plate, kes oli kaheksandikfinaalis kahe mängu kokkuvõttes 3:1 üle Argentinos Juniorsist.

Brasiilia ja Argentina klubid kohtusid 16 parema seas omavahel kolmes vastasseisus ja kõigis jäid peale brasiillased. Flamengo alistas Defensa y Justicia koondskooriga 5:1, Sao Paulo Racingu 4:2 ning Atletico Mineiro Boca Juniorsi penaltiseeria järel 3:1.

Veerandfinaali võib pääseda koguni kuus Brasiilia võistkonda. Internacional viigistas avamängu Paraguay klubi Olimpia vastu 0:0 ja Fluminense hoiab avamängust Cerro Porteno (samuti Paraguay) vastu 2:0 eduseisu. Kindlateks veerandfinaalpaarideks on River Plate - Atletico Mineiro ja Sao Paulo - Palmeiras. Viimane on ühtlasi turniiri tiitlikaitsjaks.