Rootsi jalgpallinaised lõhkasid olümpiamängude esimese üllatuspommi

Rootsi jalgpallinaiskond Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Tokyo olümpiamängude avapäeval sündis esimene suurüllatus, kui naiste jalgpalliturniiri G-alagrupis alistas Rootsi 3:0 valitseva maailmameistri USA.

Rootsi lõi kohtumise esimese värava 25. minutil, kui tugev vastase survestamine kandis vilja ja palli võitnud Rootsi naiskonnas suunas selle efektse pealöögiga USA väravavahi seljataha Stina Blackstenius.

Ka rootslannade teise värava autor oli Blackstenius, kes reageeris 55. minutil kõige kärmemalt, kui kaasmaalase Amanda Ilestedti pealelöök latti tabas ja lahtine pall mängu jäi.

Rootsi kolmanda värava lõi 72. minutil Lina Hurtig, kes sai sarnaselt Blacksteniuse esimese tabamusega kirja peaga löödud värava.

USA naiste jalgpallikoondisele oli Rootsile allajäämine olümpiamängude ajaloos alles teine kaotus mängude alagrupifaasis. Kaotusega lõppes ka USA koondise 44 mängu pikkune võitude seeria.

USA koondis loodab šokk-kaotuse unustada laupäevaks, mil kohtutakse Uus-Meremaaga. Samal päeval mängib Rootsi Austraaliaga.

Toimetaja: Grete Isabel Huik