Pirital toimus rahvusvaheline purjelaua- ja lohesurfivõistlus

Baltic Cup Estonia Pirital Autor/allikas: Eesti Jahtklubide Liit

Nädalavahetusel toimus Pirital purjetamise karikasarja raames rahvusvaheline purjelaua- ja lohesurfivõistlus Baltic Cup Estonia. Kokku osales üle saja võistleja Eestist, Lätist ja Soomest. Võistlustulle asusid sportlased Techno293, Formula foil, Raceboard ja Kitesurf klassides.

Techno293 U-13 arvestuses võitis esikoha Kristers Krauklis Lätist, teise koha võitis Sergejs Zaharjins, samuti Lätist ja kolmanda koha Johanna Lukk Noblessneri Purjetamiskoolist. Techno293 U-13 arvestuses tuli esikoht Eestisse, võitjaks Bertha Kivistik Tallinna Purjelauakoolist. Teise koha võitis Viljams Preiss Lätist ja kolmas koht läks samuti Lätti, Ernests Jekabsonsile.

Techno 293 U-15 tüdrukutest tegi suurepärased sõidud Natali Šank Tallinna Purjelauakoolist, kes võitis ka esikoha. Teiseks tuli Ksenija Polovenko ja kolmandaks Liva Škutane, mõlemad Lätist. Techno293 U-15 poiste arvestuses võitis lätlane Eduards Niedra, teiseks tuli Noblessneri Purjetamiskooli kasvandik Karl Sören Tamm ja kolmandaks taas lätlane Karlis Mengelsons.

Techno293 U-17 tüdrukute arvestuses võitis napilt soomlanna Siri Kaskeala, teiseks tuli Lisett Aasmets Tallinna Purjelauakoolist ja kolmandaks Emma Viktoria Millend samuti Tallinna Purjelauakoolist. Techno293 U-17 poiste arvestuses läksid kaks esimest kohta Lätti. Võitjaks tuli Gustavs Bekeris ja teiseks Ronalds Aselborg. Noblessneri Purjetamiskooli kasvandik Jakob Tuubel sõitis välja kolmanda koha.

Techno 293 U-17 Open arvestuses tuli esimeseks Kaur Säärits ja teiseks Aleksei Malõškin.

Raceboard arvestuses tuli võitjaks Raivo Saarm, teiseks Andrus Jõgi ja kolmandaks Varlei Filippov.

Kitefoil klassi esimese koha võitis Madis Kallas, teise koha Vladimir Popov ja kolmanda koha Silver Kattai.

Foilide üldarvestuse esimese koha võitis väga häid sõite teinud eestlane John Kaju, teiseks tuli Jakob Eklund Soomest ja kolmandaks Janis Preiss Lätist. Foilide naiste üldarvetuse võitjaks tuli soomlanna Aleksandra Blinnika, teiseks Elizabete Mengele Lätist ja kolmandaks Marta Klavina samuti Lätist. Foil U.20 arvetuses võidutses eestlane Frank Ervin, teine oli lätlane Davis Mazais ja kolmas koht läks Lätti, Jekabs Cezele. Olümpiaklassi iQFoil arvestuse võitjaks krooniti Jakob Eklund, teiseks tuli Frank Ervin ja kolmandaks Jekabs Ceze.