Norra rannakäsipallikoondis sai liiga pikkade lühikeste pükste eest trahvi

Rannakäsipall (pilt on illustreeriv).
Rannakäsipall (pilt on illustreeriv). Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Xinhua

Euroopa käsipalliföderatsioon määras Norra rannakäsipallikoondisele iga mängija kohta 150-eurose trahvi, sest mängijad otsustasid bikiinide asemel kanda lühikesi pükse.

Euroopa käsipalliföderatsioon (EHF) teatas esmaspäeval, et on trahvinud Norra koondist Euroopa rannakäsipalli meistrivõistlustel "ebasobivate" lühikeste pükste eest, mis ei ole vastavuses rahvusvahelise föderatsiooni rannakäsipalli mängureeglitega. Koondis sai kokku 1500-eurose trahvi, 150 eurot iga mängija kohta.

Norralannad kandsid kolmanda koha mängus Hispaania vastu lühikesi pükse, mille külje pikkus ületas kümmet sentimeetrit, mis ei ole reeglitepärane. Mängijad kandsid pükse, et protestida bikiinide vastu, mis nende sõnul on alandavad ja ebamugavad.

Norra käsipalliliit teatas, et maksavad mängijatele määratud trahvid ise. "See peaks olema standardiseeritud raamistikus vaba valik," ütles käsipalliliidu president Kare Geir Lio AFP-le. "Kõige olulisem asi on, et sportlasel oleks varustus, milles ta tunneks end mugavalt."

Liit arutas EHF-iga riietuse regulatsioone turniiri eel, kuid neile öeldi siis, et reeglitevastasele riietusele järgneb karistus. Norralaste esitatud muudatusettepanek võetakse arutusele järgnevatel kuudel.

EHF-i pressiesindaja Andrew Barringer ütles, et föderatsioon tegeleb sellega, et teema toodaks rahvuslikes alaliitudes jutuks, kuid märkis, et muutus saab tulla vaid rahvusvahelise käsipalliföderatsiooni tasemel.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: