Alaliidu eksimus saatis kuus Poola ujujat olümpiamängudelt tagasi

Alicja Tchorz.
Alicja Tchorz. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Poola ujumisföderatsioon saatis Tokyo olümpiamängudele 23 ujujat, ent pidi rahvusvahelise ujumisföderatsiooni (FINA) reeglite kohaselt koondise kärpima 17 liikme peale, lõpetades nii kuue sportlase olümpiamängud enne nende algust.

"Ma väljendan suurt kahetsust, kurbust ja kibestumust olukorra üle, mis on seotud meie ujujate kvalifikatsiooniga Tokyo olümpiamängude jaoks," teatas Poola ujumisföderatsiooni president Pawel Slominski nädalavahetusel föderatsiooni kodulehe vahendusel.

"Selline olukord ei tohiks juhtuda ja ujujate reaktsioon, nende emotsioonid ja rünnak Poola ujumisföderatsiooni suunas on arusaadav ja õigustatud," ütles Slominski, lisades, et viga tekkis, sest ujumisföderatsioon tahtis võimaldada võimalikult paljudele ujujatele olümpiamängudel osalemist.

Üks kuuest koondisest tagasi saadetud ujujatest oli kaks korda olümpiamängudel osalenud Alicja Tchorz, kes teatas oma pahameelest sotsiaalmeedias. "Kujutage ette, et pühendate viis aastat enda elust kõige tähtsamal spordiüritusel starti minemise jaoks, andes nii ära enda eraelu ja töö ning oma perekonna. Ja su pühendumus variseb lihtsalt kokku," kirjutas Tchorz.

Ujumisportaalile SwimSwam teadaolevalt on mitmed Poola ujujad algatanud protsessi, et sundida tervet Poola ujumisföderatsiooni juhatust tagasi astuma.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: