Viljandi järve jooksul stardivad ka lapsed ning publik pääseb staadionile

Ümber Viljandi järve jooksu lastevõistlus.
Ümber Viljandi järve jooksu lastevõistlus. Autor/allikas: Ümber Viljandi järve jooks

Aastase pausi järel saavad ümber Viljandi järve jooksust osa ka lapsed, kes võistlevad staadionil laupäeval, 31. juulil. Suurel jooksupäeval, 1. augustil lubatakse staadionile erinevalt mullusest ka pealtvaatajad.

"Praeguse seisuga oleme valmis päev enne põhijooksu korraldama lastejooksu," kinnitas suurjooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. "Samuti saame erinevalt eelmisest aastast lubada staadionile pealtvaatajad."

Jürisson rõhutas, et need otsused on korraldustoimkond langetanud praegu kehtivate piirangureeglite alusel ning kui piiranguid kahe nädala jooksul karmistatakse, tuleb ka otsuseid ümber vaadata.

Lastejooksudel on varasematel aastatel osalenud ligi 1000 last ning selliseks osalejate hulgaks on korraldajad valmis ka tänavu. 1. augustil kell 12 startivale ümber Viljandi järve jooksule lubatakse tänavu 2000 jooksjat ja kepikõndijat ning koos publikuga jääb staadionile lubatavate inimeste hulka alla 5000.

Lastejooksu esimene start antakse 3-aastastele ja noorematele, kes võivad rajal joosta koos vanematega ning kui osaleja veel kõndida ei oska, võib umbes 300 meetri pikkuse raja ka vankris läbida. Kõige nooremate start antakse kell 17.

Kell 17.20 antakse start 4-aastastele ning sealt edasi on stardid kümne minuti pikkuste vahedega igale vanuseklassile. Kõige vanemad ehk 11-12-aastased jooksevad starti kell 18.35.

Kõik 9-aastased ja nooremad osalejad jooksevad 300 meetrit, 10-12-aastased läbivad 700 meetri pikkuse distantsi. Numbreid hakatakse jagama staadionil jooksupäeval kell 16.30. Lastejooksudel aega ei võeta ning kohti ei jagata.

Suurjooks ümber Viljandi järve stardib tänavu 92. korda. Esimene jooks peeti 1928. aastal ning alates 1931. aastast on jooksu peetud igal aastal. Kui tavaliselt joostakse ümber Viljandi järve 1. mail, siis kahel viimasel aastal on tulnud koroonapiirangute tõttu lükata jooks 1. augustile. Samuti on tulnud piirata osalejate hulka.

Ümber Viljandi järve jooks kuulub ka Eesti Linnajooksude sarja ning on selle seeriavõistluse avajooks.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: