Eesti teatenaiskond püstitas kodusel EM-il uue rahvusrekordi

{{1626593760000 | amCalendar}}
Kergejõustiku U-20 EM: neljas päev Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinnas toimuval kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistluste viimasel võistluspäeval olid kavas 4x100 teatejooksude eeljooksud, kus osalesid ka Eesti võistkonnad. Eesti naiste teatenelik jooksis välja uue rahvusrekordi, kuid kumbki tiim finaali ei pääsenud.

Eesti 4x100 meetri teatejooksu naiskond koosseisus Anna Maria Millend, Grette-Ly Mäesalu, Mia Lisett Meringo, ja Ann Marii Kivikas läbisid staadioniringi ajaga 45,95. See aeg tähistab ühtlasi uut Eesti U-20 vanuserühma rekordit. Senine Eesti rekord paranes koguni 85 sajandiku võrra.

Kokkuvõttes teenis võistkond kodusel EM-il 10. koha. Finaalist jäi lahutama 38 sajandikku.

Naiste finaalis jooksevad pühapäeva õhtul: Saksamaa, Poola, Tšehhi, Suurbritannia, Šveits, Belgia, Rootsi ja Itaalia.

Eesti 4x100 meetri teatejooksu meeskond jooksis ajaks 41,30. Võistkonda kuulusid: Ats Kivimets, Kristjan Markus Eelmaa, Hanno Tamm, Kris Markus Aaslaid. Eestlased lõpetasid 15. kohaga. Finaali viis viimasena aeg 40,72.

Meeste finaalis jooksevad: Suurbritannia, Itaalia, Holland, Prantsusmaa, Poola, Israel, Tšehhi ja Kreeka.

Toimetaja: Kristin Lass