Kronbergs tegi tubli jooksu, aga jäi 800 m finaalist välja

{{1626529140000 | amCalendar}}
Uku Renek Kronbergs (vasakul). Autor/allikas: Raul Mee/Eesti Kergejõustikuliit

Reedel isikliku rekordi püstitanud ja 800 m jooksus poolfinaali jõudnud Uku Renek Kronbergs finišeeris laupäevases jooksus ajaga 1.54,80.

Kronbergs püstitas reedel 800 m jooksus võimsa isikliku rekordi, kui ületas lõpujoone ajaga 1.50,91.

Laupäevases poolfinaalis lõpetas jooksja ajaga 1.54,80, mis oli esimese jooksu viimane aeg, kuid oleks samuti tema eelnevat isiklikku rekordit parandanud.

"Eilne (reede - toim) oli mulle ka julm üllatus. Nüüd edasi tundub kõik aeglane, vaadates seda jooksu. Aga ütleksin, et [laupäevane] jooks oli ka ikka päris hea minu kohta," ütles Kronbergs ERR-ile.

Poolfinaalide kiireima aja jooksus norralane Ole Jakob Solbu, kes lõpetas ajaga 1.48,30. Teiseks jäi britt Daniel Howells ajaga 1.48,47 ning kolmandana pääses finaali poolakas Kacper Lewalski ajaga 1.48,48. Sakslane Adrian Engstler diskvalifitseeriti, sest häiris starti.

Meeste 800 m finaal toimub pühapäeval kell 16.25.

Toimetaja: Kristjan Kallaste