15-aastane koondise pesamuna hüppas end EM-i finaalvõistlusele

Kergejõustiku U-20 EM: kolmas päev
Kergejõustiku U-20 EM: kolmas päev Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinnas toimuval kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistluste laupäeva hommikuses sessioonis peeti naiste kaugushüppe eelvõistlus. Eestlastest teenis koha finaalis uueks isiklikuks rekordiks 6.21 hüpanud Anna Panenko.

Alles 15-aastane sportlane parandas oma isiklikku rekordit kohe avavoorus, mil tulemuseks mõõdeti 6.21. Panenko uuendas rekordit kümne sentimeetriga. Eelvõistlusel oli see päeva kaheksas tulemus. Kaugushüppe finaalvõistlus toimub pühapäeval kell 17.50.

Teise eestlasena võistles kaugushüppes Liisa-Maria Lusti. Tema hüppas oma hooaja parima tulemuse 6.08 ja lõpetas koduse EM-i 14. kohaga.

"Kindlasti oli tagakülg muretandev koht, ei olnud võib-olla nii suurt kindlust hüppele minnes, aga see oli väga hea võistlus ja kogemus, mis andis kindlasti juurde Keenia MM-iks," kommenteeris Lusti võistlust.

4x400 teatejooks:

Laupäeval toimusid ka 4x400 meetri teatejooksude eeljooksud. Eesti 4x400 teatenelik koosseisus Kaspar Grauen, Andreas Laksberg, Mait Filipozzi, Hanno Tamm jooksid eeljooksus välja aja 3.19,24 ja lõpetasid võistluse 14. ehk viimase kohaga. Koht finaalis jäi kaugele.

Odavise:

Naiste odaviske eelvõistlusel võistles täna eestlastest Katre Marit Liiv, kes viskas oda 43.28. Kokkuvõttes andis see tulemus talle 16. koha.

Toimetaja: Kristin Lass