Pihela pääses kõrgushüppes kindlalt finaali, Kronbergs poolfinaalis

Elisabeth Pihela Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

Tallinnas toimuval kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel võistles reedel kõrgushüppe eelvõistlusel Elisabeth Pihela, kes pääses kindlalt laupäeval peetavasse finaali. Poolfinaali koha 800 meetri jooksus teenis Uku Renek Kronbergs.

Pihela alustas kõrguselt 1.70 ja ületas kindlalt ka kaks järgmist kõrgust. Kõrguse 1.81 ületas Pihela teisel katse. Kõrguse 1.84 ületas Pihela taas avakatsel ja see kindlustas talle juba ka koha finaalvõistlusel.

Teise Eesti kõrgushüppajana võistles ka Karmen Bruus. Tema ületas eelvõistlusel kõrguse 1.74 ja lõpetas kodused Euroopa meistrivõistlused 22. kohaga.

Eestlastest olid veel täna võistlustules keskmaajooksjad Anete Randma ja Uku Renek Kronbergs. Kronbergs osales 800 meetri jooksus ja jooksis isiklikku rekordit tähistava aja 1:50.91, millega pääses edasi poolfinaali.

Randma võistles 1500 meetri distantsil ja lõpetas ajaga 4:46.00 ning teenis 24. koha.

Vasaraheitja Gertu Küttmann heitis täna tulemuseks 53.08 ja edasipääsu finaali ei taganud. Kokkuvõttes teenis Kütmann EM-il 30. koha.

400 meetri tõkkejooksjad parandasid isiklikke rekordeid. Hege-Lee Pielberg jooksis uueks isiklikuks rekordiks aja 1:02.72. Pielbergile koduselt tiitlivõistluselt 25. koht. Mait Filipozzi uueks rekordiks on aeg 54,48 ja üldarvestuses 26. koht.

Toimetaja: Kristin Lass