Paide võitles, kuid pidi ka Poolas vastaste paremust tunnistama

Mihkel Aksalu head tõrjed Paidet kaotusest ei päästnud
Mihkel Aksalu head tõrjed Paidet kaotusest ei päästnud Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Euroopa Konverentsiliiga avaringis nädala eest Pärnus alles lõpuminutitel viigist ilma jäänud Paide Linnameeskond jäi võõrsil Wroclavi Slaskile alla 0:2.

Võrreldes avamänguga tegi Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko kolm vahetust. Pingile jäid vigastatud Ragnar Klavani kõrval ka Hindrek Ojamaa ja Karl Mööl. Nende asemel olid algkoosseisus Martin Kase, Sergei Mošnikov ja Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere.

Sarnaselt Pärnus peetud kohtumisega haaras Slask mänguohjad enda kätte ning Paide lootis kontrarünnakute peale. Paide edasipääsulootused said tugeva löögi 41. minutil, mil Patryk Janasik võõrustajad juhtima viis.

Teisel poolaja keskel lõi Victor Garcia Marin ka Slaski teise värava ning kuna Paidel oleks mängu lisaajale viimiseks vaja olnud juba kolme väravat, oli edasipääseja praktiliselt selge.

Autsaideri rollis kohtumistele vastu läinud Järvamaa meeskond häbisse aga ei jäänud ning näitas, et soodsama loosi korral oleks ka edasipääs reaalne olnud, Wroclav oli aga taseme poolest selgelt parem meeskond ning tasemevahet peegeldab ka statistika. Löögid 21:4, neist postide vahele 8:3 ja korra lõi Slask ka posti, nurgalöögid 10:2.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp