Copa Americal kinnitati 179 koroonajuhtumit

Neymar ja Rodrigo De Paul Copa America finaalis
Neymar ja Rodrigo De Paul Copa America finaalis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Brasiilia tervishoiuministeerium teatas teisipäeval, et 10. juulil lõppenud Copa America jalgpalliturniiril tuvastati 179 koroonajuhtumit.

Juuni lõpus teatas Lõuna-Ameerika jalgpalliliit (CONMEBOL), et kinnitatud juhtumeid on 166. Nüüd lisandus sellele veel 13 registreeritud positiivset tulemust.

See näitaja ei arvesta aga 7800 pealtvaatajaga finaalmängu, kus Rio de Janeiros Maracana staadionil kohtusid Argentina ja Brasiilia. Finaalmäng oli turniiri jooksul ainus, kuhu olid lubatud ka pealtvaatajad.

Brasiilia tervishoiuministri sõnul suudeti turniir koroonaolukorda arvestades edukalt lõpule viia. "Väga madal nakkus tõendab, et Copa America toimus Brasiilias ohutult ega põhjustanud haigusjuhtumite kasvu," ütles Brasiilia tervishoiuminister.

Hoolimata turniirieelsete juhtumite kiirest kasvust, on sellest ajast alates olnud nakkuste arv langustrendis. Enamikul juulikuu päevadel on Brasiilias aga jätkuvalt olnud üle 1000 surmajuhtumi päevas.

Ligikaudu 14,5 protsenti Brasiilia elanikkonnast on vaktsineeritud.

Tervishoiuministeerium teatas, et 11. juunil alanud turniiri ajal tehti 28 772 testi, millest 0,6 protsenti olid positiivsed. Neist 36 positiivset juhtumit oli seotud rahvusmeeskondade mängijate või abipersonaliga.

Algselt Argentinas ja Kolumbias toimuma pidanud Copa America koliti Brasilliasse Kolumbias aset leidvate massimeeleavalduste tõttu. Argentina tõi probleemina välja järjest kasvava koroonajuhtumite hulga.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: