Varik-Kunnas jätkasid võitudega, quad-ide hooajal juba kolmas etapivõitja

Kert Varik/Lari Kunnas (nr 6)
Kert Varik/Lari Kunnas (nr 6) Autor/allikas: Igor Tseskidov

Täna sõideti Pärnus Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp külgkorvidele ja quad-idele. Külgkorvidel võtsid taas etapivõidu meie MM-mehed Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas, quad-idel võitis aga dramaatilise etapi Priit Järvloo.

Kert Varik/Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing Team) ei andnud kummaski sõidus konkurentidele mingit sõnaõigust, kui asusid mõlemas stardis liidriks ja kadusid teistelt peagi eest. Avasõidus said teise koha lõpuks Gert Gordejev ja mitmekordne maailmameister lätlane Kaspars Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing), kes olid peale stardikurvi alles kuuendad. Kolmandana ületasid lõpujoone Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kellest Gordejev/ Stupelis möödusid mõned ringid enne lõppu.
Teine sõit oli aga sündmustevaesem, kui Varik/Kunnas panid kohe ees minema ja kohe teise koha sisse võtnud Gordejev/Stupelis nende järel, aga vahe suurenes pea iga ringiga ja Varik/Kunnas võtsid taas kindla võidu. Normak/Kasesalu sõitsid terve sõidu kindlalt turvalise vahega kolmandal kohal lõpuni.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli seega esikolmik Varik/Kunnas, Gordejev/Stupelis ja Normak/Kasesalu.
Samades sõitudes osalenud B-klassis võidutsesid vennad Kevin ja Kenny Vaher (Husqvarna, Kose AMK), Reigo Klemm/Kristo Aasma (Zabel, MK D&T) ja Kristjan Klemm/Kristjan Vaher (KTM, AYR Racing Team) ees.

Quad-idel võitis esimese sõidu ülivõimsalt kolmekordne Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC). Teisele kohale käis seevastu üks viimaste ägedaim võiduajamine eelmise Lange etapi võitnud noorukese Karl-Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing), lätlaste Matiss Palevicsi ja Reinis Bicansi (mõlemad Honda) ning Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) vahel. Mitu ringi suutis Rillo vanemaid konkurente selja taga hoida, kuid sõidu edenedes läksid kõik kolm temast siiski mööda ning Saare järel lõpetasid Palevics, Bizands, Järvloo ja Rillo.
Saar juhtis suure eduga ka teist sõitu, kuid pidi siis distantsi poole peal purunenud kütusepumba tõttu raja äärde keerama. Põneva teise sõidu võitis Järvloo, kes suutis terve sõidu Bidzansi rünnakuid edukalt tõrjuda, kuid ka tema võistlusmasin lõpetas töölepingu, aga seda õnneks mõnikümmend meetrit peale päästvat lõpujoont. Kolmas oli selles sõidus Palevics.
Selles sõidus oli üldse palju tehnilistel põhjustel toimunud katkestamisi ja selle nahka läks ka Rillo teine sõit. Noormees oli raja ääres mitu minutit ja siis kui ta masina tööle sai, olid konkurendid talle juba vähemalt ringiga sisse teinud.
Kahe sõidu kokkuvõttes said meistrivõistlused juba kolmanda võidumehe, kelleks oli Järvloo Bicansi ja Palevicsi ees.
Koos Openiga rajal olnud 35+ arvestuses võitis etapi lätlane Janis Tiaugs (Yamaha), teine oli Kardo Saarmann (Honda, Paikuse MK) ja kolmas võitja kaasmaalane Viktors Vaskis (Yamaha).

Noorte Q100 meistrivõistluste etapil läksid kõik poodiumikohad aga meie lõunanaabritele Karlis Straubergsile (Honda), Markuss Augustovskisele (KTM) ja Martins Puhalskisele (Honda). Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed jäi aga kaksikvõit Eestisse ja seda Linnamäe krossiklubile, kui parimaks osutus Pätrik Ilm (Cobra) ja teine oli seekord Argo Algma (Apex). Poodiumi madalaimale astemele tõusus lätlane Arturs Neiders (Kawasaki).

Külgkorvide Eesti karikatele võistlevates veteranide arvestuses võitsid Argi Põldsaar/Arno Peever (KTM, Kohila Sidecar Cross Team), kellele järgnesid Renee Reinu/Maurice Lina (KTM, Kohila Motospordiklubi) ja Janek Soidla/Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK). Eakamate 55+ klassis võtsid võidu aga Sverre Lamp/Indrek Aljes (KTM, Saku MK), teiseks tulid Märt Arula/Patrick Põldma (Husqvarna, Kose AMK) ning kolmandaks Sergei Ivanov/Johannes Johansson (KTM, Saku MK).

Quad Veteranides võidutses Janek Vernik (Yamaha, SK Yamaha Keskus) lätlase Janis Kirilko (KTM) ja Olari Saarme (KTM, Sõmerpalu MK) ees. B-klassis võitis Agris Hannson (Yamaha, Kagu MK) ja teise koha sai Liisi Kajo (Kawasaki), juunioreid oli rajal üks, lätlane Mairis Vasisenko (Honda).

Ainsas sooloklassisõidus osalesid ka naised, kes valmistuvad järgmisel nädalavahetusel Pärnus peetavaks Euroopa meistrivõistluste etapiks. Seal näitas superminekut alles 13-aastane Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC), kes võitles end kummaski sõidus kahe mehe järel kolmandaks. Naiste arvestuses järgnesid talle Karleen Randveer (Honda, Otepää MK) ja Juta Saan (Honda, Kagu MK). Meeste MX OpenD/E arvestuses sõitsid end Pärnus poodiumile Carl-Markus Merits (Honda, Türi AMK), Marten Vaher (Husqvarna, Türi AMK) ja Mark Tori (Husqvarna, Pärnu MC).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad 25. juulil Toilas, kus on stardis samuti külgkorvid ja quad-id. Soolode järgmine etapp sõidetakse aga 31. juulil Türil.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: