Dopingusüüdistusest vabanenud ukrainlanna sammus Hamburgis poolfinaali

Dajana Jastremska. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Reedel selgusid Hamburgis peetaval Euroopa lahtiste tenniseturniiril poolfinalistid, kellest üks on äsja dopingusüüdistuse alt vabanenud ukrainlanna Dajana Jastremska (WTA 38.), kes alistas veerandfinaalis itaallanna Sara Errani 7:6, 6:4.

Jastremskale määrati jaanuaris ajutine võistluskeeld, sest tema dopinguproov osutus positiivseks. Kohus tõestas juunis, et dopinguproov oli saastunud ja naine vabastati koheselt võistluskeelu alt ning naine naases võistlustulle jätkuval WTA turniiril Hamburgis.

Jastremska alistas naasmismängus Hamburgi saviväljaku tenniseturniiri avaringis 2:0 (7:6, 6:1) poolatar Magdalena Frechi (WTA 145.).

Reedest veerandfinaali alustas Jastremska ebakindlalt ning langes avasetis 1:4 kaotusseisu. Pärast esmast ehmatust suutis ukrainlanna kaks järjestikust geimi võita ning seisul 5:5 sett viigistada. Mõlemad mängijad võitsid siis kaks geimi ja kiires lõppmängus jäi ukrainlanna 7:4 peale.

Teises setis asus Jastremska 1:0 juhtima ning murdis siis Errani servi. Seisult 2:0 vahetasid naised viiel järjestikusel geimil murranguid ning seisult 4:4 suutis Jastremska realiseerida 6:4 setivõidu ja lunastas sellega pääsme poolfinaali.

Poolfinaalis kohtub ukrainlanna rumeenlanna Elena-Gabriela Rusaga (WTA 154.), kes oli veerandfinaalis 6:4, 1:6, 7:5 parem ameeriklanna Danielle Rose Collinsist. Varasemalt on Rusa ja Jastremska kohtunud vaid ühel korral, 2017. aastal, kui peale jäi rumeenlanna.

Teises poolfinaalis kohtuvad sakslannad Jule Niemeier (WTA 167.) ja Andrea Petkovic (WTA 130.). Viimane osales äsja ka Wimbledoni suure slämmi turniiril, kuid langes teises ringis välja. Omavahelises seerias on ainsa võidu saanud Niemeier.

Toimetaja: Kristjan Kallaste