Lajal langes Wimbledonis konkurentsist ka üksikmängus

Denis Shapovalov (vasakul) ja Mark Lajal. Autor/allikas: instagram.com/marklajal

Mark Lajal pidi Wimbledoni noorte suure slämmi tenniseturniiri üksikmängu teise ringi kohtumises tunnistama Tšehhi tennisisti Matthew William Donaldi 2:1 (3:6, 6:1, 6:0) paremust.

Lajal võitis küll mängu avageimi, kuid jäi esimeses setis 3:1 kaotusseisu. Eestlane suutis siiski võimsalt mängu tagasi tulla, võites järjest viis geimi ja ka esimese seti.

Donald alustas ka teist geimi hoogsalt, võttes kiirelt kätte 3:0 eduseisu. Lajal suutis küll neljanda geimi enda kasuks kallutada, kuid sellega eestlase võidurõõm teises setis ka lõppes ja sett kuulus kindlalt tšehhile.

Otsustavas setis ei andnud Donald eestlasele mingitki sõnaõigust ning vormistas ässaga seti lõppskooriks 6:0.

Vastane näitas suurepärast kindlust murdepallide realiseerimisel, tehes seda kuuel korral seitsmest. Lajalil oli kasutada vaid ühe võrra vähem murdepalle, kuid realiseeris neist vaid kaks.

Wimbledonis teise ringi jõudmine märgib Lajali karjääri parimat tulemust slämmiturniiril.

Toimetaja: Grete Isabel Huik