80. muruväljaku võidu teeninud sakslanna kohtub poolfinaalis esireketiga

Angelique Kerber tähistamas. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiril alistas sakslanna Angelique Kerber veerandfinaalis tšehhitar Karolina Muchova 6:2, 6:3 ning pääses võiduga poolfinaali, kus kohtub maailma esireketi Ashleigh Bartyga, kes alistas Ajla Tomljanovici 6:1, 6:3.

Kerberi jaoks tähendas võit Muchova üle ühtlasi tema karjääri 80. võitu muruväljakutel. Endine maailma esireket alistas Muchova tunni ja 17 minutiga.

Kerber alustas matši kolme järjestikuse geimivõiduga ning suutis kindlat edu säilitada, et lõpuks avasett 6:2 realiseerida. Teine sett algas tasavägisemalt ning kuigi Muchova asus teist setti 2:1 juhtima, võitis endine maailma esireket seejärel neli järjestikust geimivõitu ning kindlustas 6:3 setivõiduga pääsme poolfinaali.

Kerberi vastaseks poolfinaalis on praegune maailma esireket austraallanna Ashleigh Barty, kes alistas veerandfinaalis kaasmaalase Ajla Tomljanovici 6:1, 6:3.

Tomljanovic alustas mängu küll geimivõiduga, kuid Barty ei jätnud kaasmaalasele avasetis palju võimalust, võites kuus järjestikust geimi. Teises setis alustas taas Tomljanovic geimivõiduga, kuid Barty võitis seejärel neli järjestikust geimi. Kuigi Tomljanovic proovis august välja ronida ning jõudis seisuni 4:3, vormistas maailma esireket 6:3 setivõiduga endale edasipääsu poolfinaali.

Barty ning Kerber on varasemalt kohtunud neljal korral ning mõlemad naised on võitnud kaks mängu.

Toimetaja: Kristjan Kallaste