India saadab olümpiale esimese naisujuja

Maana Patel
Maana Patel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Maana Patel on esimene olümpiamängudele pääsenud India naisujuja, kes võistleb Tokyos 100 meetri seliliujumises.

Rahvusvaheline ujumisföderatsioon kinnitas Pateli osalemise universaalsuse kvoodi alusel heaks, sest ta on näidanud viimase kolme kuu jooksul toimunud Euroopa kohtumistel häid tulemusi. Universaalsuse kvoot võimaldab olümpiamängudel osaleda ühel nais- ja meessportlasel tingimusel, et ükski teine samast soost ujuja ei pääse tavapärase kvalifitseerumisprotsessi raames võistlema.

"Olen väga-väga vaimustuses," ütles Patel. "Mul on au oma riiki tänavu olümpiamängudel esindada. Usun, et see on minu jaoks alles algus ja ees on veel pikk tee," lisas Patel.

21-aastase Pateli sõnul muutus olümpiamängudele kvalifitseerumine keeruliseks, kui basseinid koroonaviiruse tõttu suleti.

Patel on kolmas India ujuja, kes olümpiapääsme tagas. Meestest on varem olümpiamängudel võistelnud Srihari Nataraj ja Sajan Prakash.

Patel võitis aprillis Usbekistanis toimunud kohtumisel kuldmedali ning võistles seejärel Serbias ja Itaalias. Belgradi kohtumisel püstitas ta 100 meetri seliliujumises uue rahvusrekordi 1.03,77.

Toimetaja: Kristin Lass

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: