Viimasena pääses olümpia korvpalliturniirile Tšehhi

Tšehhi korvpallikoondis olümpia kvalifikatsiooniturniiril Autor/allikas: SCANPIX/AP

Kanadas peetud Tokyo olümpiamängude korvpalli kvalifikatsiooniturniiril selgitasid viimase olümpiakoha omaniku Kreeka ja Tšehhi koondised, kui peale jäid tšehhid seisuga 97:72.

Tšehhi koondis näitas head minekut terve mängu vältel, edestades kreeklasi esimese veerandaja järel 10 punktiga. Teisel veerandajal viskasid küll kreeklased kolm punkti enam (21:18), kuid poolajale mindi Tšehhi kindlas eduseisus. Kolmas veerandaeg oli juba Tšehhi jõudemonstratsioon, kui kreeklaste korvi visati 31 ning enda korvi lasti visata vaid 11 punkti. Neljas veerand kulges üsna rahulikult ning kuigi ka siis viskasid kreeklased tšehhidest kaks punkti enam (18:16), oli Tšehhi võit ja pääs Tokyo olümpiale kindel.

Tšehhi parimana tõi Patrik Auda 20 punkti, seejuures noppis ta ka kaks lauapalli ning andis neli resultatiivset söötu.

Kreeklastele tõi enim punkte Georgios Papagiannis, kelle arvele jäi 14 silma ja kolm lauapalli.

Punktitoojate võrdluses edestas resultatiivseimat kreeklast suisa neli Tšehhi mängijat – Aude järel viskas 16 punkti, võttis üheksa lauapalli ja andis viis korvisöötu Jan Vesely, 15 punkti viskas Jaromir Bohacik (neli lauapalli ja kaks resultatiivset söötu), 14 punktiga panustas Ondrej Balvin (seitse lauapalli ja kaks korvisöötu).

Tšehhi kuulub olümpial koos USA, Prantsusmaa ja Iraaniga A-alagruppi.

Korvpalliturniir olümpial algab 25. juulil.

Toimetaja: Grete Isabel Huik