Leedu korvpallikoondis Tokyosse ei saa, Doncic ei lubanud

{{1625423940000 | amCalendar}}
Luka Doncic ja Sloveenia korvpallikoondis
Luka Doncic ja Sloveenia korvpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Leedu korvpallikoondis kaotas kodusel olümpia valikturniiril otsustavas mängus Sloveeniale 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) ja jääb esimest korda pärast taasiseseisvumist olümpialt eemale.

Kuigi esimene poolaeg lõppes 52:52 viigiga, siis suurema osa ajast juhtis Sloveenia, kes haaras uuesti ohjad ka kolmandal perioodil.

Sloveenia kasvatas edu enam kui kümnele punktile ja viimasel punktil ei suutnud koduses Kaunases mänginud leedulased mängu käiku enam pööret tuua.

Enim pahandus tegi leedulastele kolmikduubli kogunud Luka Doncic. Ta viskas koguni 31 punkti, võttis 11 lauapalli ja jagas 13 resultatiivset söödu.

Vlatko Cancar lisas 18 ja Jaka Blažic 16 silma, Leedu paremad olid Arnas Butkevicius, Mantas Kalnietis ja Jonas Valanciunas 14 punktiga.

Kui Leedu jaoks katkeb ilus seeria - olümpiamängudel on osaletud alates 1992. aastast seitse korda järjest -, siis Sloveenia pääseb viie rõnga alla esmakordselt.

Eemale jääb ka Rio de Janeiro hõbemedalist Serbia, kes kaotas koduse Belgradi turniiril finaalis Itaaliale 92:105 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22). Nico Mannion oli võitjate parim 24 punktiga, Danilo Andjušic tõi kaotajatele 27 silma.

Küll aga jõuab Tokyosse Saksamaa meeskond, kes alistas Spliti turniiri otsustavas mängus Brasiilia 75:64 (14:17, 22:17, 16:12, 23:18). Moritz Wagner oli 28 punktiga üleplatsimees, Anderson Varejao viskas brasiillaste kasuks 14 silma.