Sloveenia võttis domineeriva võidu Poola üle, Venemaa lootus kustus

Luka Doncic (palliga) mängus Poola vastu. Autor/allikas: SCANPIX/15min.lt

Kaunases toimuval olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril saavutas Sloveenia võimsa 112:77 võiduga Poola üle grupis esimese koha. Paralleelselt Splitis toimuval turniiril kustus Venemaa võimalus olümpiale saada, kui jäädi 67:69 alla Saksamaale.

Kuigi esimene veerand Sloveenia ning Poola vahel lõppes vaid kolmepunktise vahega, pikendas Luka Doncici eestvedamisel Sloveenia edu poolajaks juba 17-punktiseks. Kolmandal veerandil jätkas Sloveenia tugevalt, võites veerandi kuuega ning viimasel veerandil lisati veel edule 12 punkti ja lõpptulemusena võttis Sloveenia 112:77 võidu.

Võiduka tiimi parim oligi Doncic, kes viskas 18 punkti, jagas laiali kümme resultatiivset söötu ja võttis maha kuus lauapalli. Doncicile aitas 17 silmaga kaasa Klemen Prepelic, omalt poolt viskas 16 punkti Gregor Hrovat. Veel kolm sloveenlast viskasid kahekohalise arvu punkte.

Sloveenia kindlustas võiduga B-grupis esikoha, poolfinaali liigub edasi ka Poola. A-grupist tuli võitjana välja Leedu, kes alistas neljapäeval Lõuna-Korea 96:57. Sloveenia kohtub play-off'is Venetsueelaga, Leedu omakorda Poolaga.

Splitis toimuval kvalifikatsiooniturniiril langes konkurentsist Venemaa koondis, kes pidi tunnistama Saksamaa 69:67 paremust. Mäng oli natuke enam kui minut enne mängu lõppu veel viigis, kuid Johannes Voigtmanni ründelaud ning järgnev kahepunktivise viis Saksamaa ette. Hooletu mängu lõpp nägi kolme pallikaotust ning sakslastel õnnestus vabavisetega võit kindlustada.

Võitjate üleplatsimees oli Johannes Voigtmann 13 punkti ja seitsme lauapalliga. Mo Wagner lisas 12 silma, Joshiko Saibou ja Niels Giffey viskasid mõlemad 11 punkti. Venemaa eest viskas 17 punkti Andrei Vorontševitš, ükski teine venelane ei visanud rohkem kui üheksa punkti.

Kaotusega kadus ühtlasi ka Venemaal võimalus olümpiamängudele kvalifitseeruda. A-grupi võitjaks tuli Saksamaa, neile järgneb Mehhiko.

Kanadas toimuval kvalifikatsiooniturniiril alistas kodumeeskond 40 punktiga Hiina ning kindlustas võiduga esikoha grupis. Andrew Wiggins viskas 20 punkti, tugeva Kanada jaoks viskasid veel kuus mängijat rohkem kui 11 punkti.

Toimetaja: Kristjan Kallaste