Martin Müürsepast saab Rakvere Tarva uus peatreener

Korvpalli meistriliiga veerandfinaal: Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool
Korvpalli meistriliiga veerandfinaal: Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti korvpalliklubi Rakvere Tarvas teatas neljapäeval, et uuest hooajast saab klubi peatreeneriks Tallinna Kalev/TLÜ abitreener Martin Müürsepp.

"Ettepanek tuli alguses ootamatult, kui selline mõte Tarva poolt välja käidi," lausus Müürsepp Tarva sotsiaalmeedia vahendusel. Tema sõnul oli kaalumisel teinegi pakkumine, aga lõpuks leidis ta rakendust tiimis, kus enda mängijakarjääri 2010. aastal lõpetas.

Samal aastal alustas ainus eestlane, kes NBA-s mänginud, abitreenerina BC Kalev/Cramos. 2018/2019 hooajal siirdus Müürsepp Tallinna Kalev/TLÜ-sse ning võttis seal 2019. aastal peatreenerina üle.

"Kindlasti tahaksin tõestada, et Rakvere klubiga on võimalik suuri asju teha," lausus uus treener. "Mul on väga positiivsed mälestused Rakverest ja selle pealt ei olnud väga raske seda otsust teha. Tean siinset kogukonda päris lähedalt ja olen sellega seotust tundnud. Kui nüüd lõpuks saab koroona seljatatud, saame ka rahva saali. Ootan huviga."

Tarva juht Arnu Lippasaar lausus, et on asjade käiguga väga rahul. "Meil on väga hea meel, et ta nägi võimalust appi tulla. Vahepeal oli juttu sellestki, et ta läheb korvpalli juurest mõneks ajaks või sootuks üldse ära, aga Eesti korvpall oleks sellest kõvasti kaotanud," ütles Lippasaar.

"Ma arvan, et kellelgi ei ole tänase uudise peale mingisuguseid vastuväiteid, sest tegemist on inimesega, kelle kohta ei saa öelda, et ta midagi korvpallist ei teaks või seda mängu ei oskaks. Samas on Rakvere tema jaoks huvitav väljakutse," ütles klubijuht, lisades, et kuigi klubil ei olnud suuri rahalisi võimalusi, sai määravaks see, et Rakveres tehakse õiget asja.

Müürsepa sõnul on meeskonnal kavas alustada treeningutega selle kuu keskel. "Saame teha kergeid treeninguid ja mõned mängijad tulla ennast näitama ning koha eest meeskonnas võitlema. Meeskonna tahame nii-öelda lukku panna augusti teisel poolel," kõneles Martin Müürsepp. "Selline on esialgne plaan, mille Arnu Lippasaare ja Madis Putkoga kindlasti veel põhjalikumalt läbi räägime.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: