Smirnova: praegu juba saan aru, et tulin Euroopa juunioride meistriks

Elvas toimuvatel laskmise Eesti meistrivõistlustel oli tule-joonel kuu aja eest Horvaatias juunioride Euroopa meistriks kroonitud Katrin Smirnova. Täna tuli ta väike-püssi harjutuses 60-nd lasku lamades ka oma vanuseklassi Eesti meistriks.

19-aastane Sisekaitseakadeemia tudeng Katrin Smirnova on laskespordiga tegelenud seitse aastat. Senist tööd kroonib kuu aja eest võidetud juunioride Euroopa meistritiitel.

Kuldmedal tuli sportpüssi harjutuses 60 lasku lamades selles harjutuses lastakse märklauda 50 meetri kauguselt ja aega on kokku 50 minutit. Sama harjutus oli Eesti meistrivõistlustel kavas ka täna hommikupoolikul.

"Praegu juba saan aru, et tulin Euroopa juunioride meistriks. Just eelmisel nädalal tulin siia, siin olid teised võistlused ja siis sain aru, et mina olen Euroopa meister juunioride arvestuses," sõnas Smirnova 

Narvast pärit Smirnova alustas laskmisega Valentina Sidorova juures. Praegu on tema treener Aleksandr Makarov, kes aidanud rahvusvahelisse tippkonkurentsi ka Anžela Voronova.

Makarov kasutab Katrin Smirnova iseloomustamiseks sõnu nagu töökas, kohusetundlik ja täpne. "Mõtlesingi, et juunioride Euroopa meistrivõistlustel peaksime võitlema medalite eest. Mitte ainult ühes harjutuses, vaid tegelikult kahes. Medal oli põhimõtteliselt oodatud. Sest tema tulemused olid maailmatasemega võrreldes küllalt kõrged," lausus laskja treener.

EM-tiitli toonud harjutus olümpiaprogrammi ei kuulu. Tööd Pariisi olümpia nimel aga tehakse. Oma põhiharjutuseks peab Smirnova 50 meetri standardit sellel alal lastakse kolmest erinevast asendist. On märkimisväärne, et piiratud võimaluste juures saab Narva tiirus treenides tõusta väga tugevale tasemele.

"Õhkrelvadeks on hea, sest tiir on majas sees. Aga just 50 meetri peal on väga paha, kuna seal ei ole tuult ega päikest ega vihma ja siis natuke on raske," sõnas Smirnova.

Käesoleval aastal seisavad Smirnoval ees ka juunioride maailmameistrivõistlused.

Teised tulemused:

Naisjuunioride väikepüssi harjutuses 60 lasku lamades sai esikoha Katrin Smirnova (Narva Laskespordiklubi) 619.6 silmaga Ta edestas järgnevat 11 silmaga - teise koha sai Marleen Riisaar 608.6 silmaga, kolmas oli Marianne Tavits (mõlemad Elva Laskespordiklubi).

Naiste arvestuses tuli Eesti meistriks Karina Kotkas 619.8 silmaga, teise koha sai Anžela Voronova 613.1 ja kolmas oli Elise Saar (mõlemad KL MäLK) 612.5 silmaga.
Meeste arvestuses sai esikoha Meelis Kiisk (Elva LSK) 612.7 silmaga, teise koha sai Andrei Mihhailov (Narva LSK) 611.4 silmaga ja kolmas oli Vladislav Lušin (Narva LSK) 607.7 silmaga.

Meesjuunioride arvestuses sai esikoha Manfred Kukk (Ülenurme Gümnaasiumi Spordiklubi) 603.1 silmaga, teise koha sai Lauri Lopp (Ülenurme Gümnaasiumi Spordiklubi) 601.0 silmaga ja kolmanda koha võitis Kirill Rumjantsev (Narva LSK) 599.5 silmaga.

Meeste täiskaliibrilise püstoli harjutuses tuli Eesti meistriks Erik Amann 562 silmaga. Naiste spordipüstoli harjutuses tuli Eesti meistriks Õnne-Liisi Viidas
Jooksva metssea harjutuses 30+30 lasku võitis meeste arvestuses esikoha Henri Pikk 552 silmaga, naiste arvestuses Heili Lepp 548 silmaga.

Naiste püssiharjutuse 3x40 lasku võitis Valeria Matšel finaaltulemusega 441.5 silma. Meeste standardpüstoli harjutuses tuli Eesti meistriks Nemo Tabur 560 silmaga, naiste arvestuses võitis Heili Lepp 545 silmaga.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: