Eesti Koolispordi Liidu uueks presidendiks valiti Gerd Kanter

{{1624375800000 | amCalendar}}
Foto: Jana Laigo

Tallinnas toimunud Eesti Koolispordi Liidu üldkogul valiti uueks presidendiks olümpiavõitja Gerd Kanter.

Tallinnas toimus täna Eesti Koolispordi Liidu üldkogu, mille käigus valiti uus president ja uus juhatus. Uueks presidendiks valiti olümpiavõitja Gerd Kanter (3-aastane periood). Eelnevalt oli kümme aastat Koolispordi Liidu president (2011-2021) Lauri Luik.

"Väga paljud tegevused, mida ma seni olen teinud, toetavad paljuski seda positsiooni," sõnas Kanter ERR-i spordiportaalile. "Noorte liikumine on selline asi, mille pärast mina olen juba varasemalt südant valutanud ja üritanud lapsi inspireerida. Ma loodan, et sellises positsioonis on võimalik veel aktiivsemalt kaasa lüüa." Olümpiavõitja lisas, et soovib kindlasti jätkata nende traditsiooniliste ürituste ja võistlustega jätkata, mida seni on korraldatud.

"Kõik siin organisatsioonis olevad inimesed on suure algustähega missiooniinimesed ja nende positiivsuse rakendamine on endiselt väga tähtis. Tahaks jõuda kõikide maakondade, koolide ja lastevanemateni. Tegelikult selleks, et lapsi liikuma saada, see on meie kõigi ühine väljakutse. Siin ei ole ainult minu isik see, kes lapsed liikuma paneb, ütles värske EKSL-i president.

Kanter sõnas, et praegune olukord ühiskonnas seab täiesti uued nõudmised. "Kogu selle pandeemia olukorras on liikumine olnud väga suureks probleemiks ja ka tippspordis on palju loobumist, sest pole väljundit ega võimalusi."

Endine tippkettaheitja kiitis asepresident Tarmo Posti, kes on ka Elva gümnaasiumi direktor. Elva kool on Kanteri sõnul eriline, sest seal pannakse liilkumisele väga palju rõhku ja sealseid kogemusi saab teistele eeskujuks tuua.

Lapsi innustavad Kanteri sõnul sangarid. "Peame olema aktiivsed ja leida need kohalikud sangarid, kes maakondades on tegusid teinud. Kõnetab see, kui meie külast või meie kõrvalt külast on keegi kuhugi jõudnud. Kui nemad oma lugu räägivad, siis ma arvan, et see on alati veel usutavam. Peame meie sporditippudega väga aktiivselt koostööd tegema, et neid meie üritustele kaasata ja nad tuleksid meie noori innustama."

Eesti Koolispordi Liidu juhatusse osutusid valituks Olga Bortsova, Kaspar Koolman, Raina Luhakooder, Elina Martin, Ulvi Mägi, Tiina Otsa, Piret Reinfeld, Tiina Tooding ja Margus Soome.

Eelnevad kümme aastat Koolispordi Liitu juhtinud Lauri Luik andis teatepulga Kanterile üle rahuliku südamega, sest entusiastlike õpetajate ja kooli spordijuhtidega ületati ka keeruline pandeemia aeg. "Sellega ma olen rahul, et kusagil 40 000 noort meie ettevõtmistest igal aastal läbi käib ja me nendele seda spordipisikut sisse süstida suudame. Ma arvan, et see on ka tulevase juhatuse ja presidendi positiivne väljakutse, millega tegeleda," sõnas Luik.

Juba enne koroonapandeemiat hakkas Koolispordi Liit pakkuma noortele interaktiivseid õppeprogramme ja digilahendusi, mis kutsusid noori vabal ajal ise erinevaid harjutusi ja alasid proovima. "Kuidas noori ekraanide tagant ära saada, on olnud väljakutse. Olemegi nutika lähenemise võtnud, et me ei pea noortelt telefoni või arvutit ära võtma vaid pigem meelitame koos telefoniga jooksurajale või terviseradadele," ütles Luik.

Koolispordi Liidu president palka ei saa. See on missiooniamet, mis Kanteril kanda järgmised kolm aastat.

Kanteri intervjuu täispikkuses:

 

Toimetaja: Gerd Eston Sepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: