Eesti korvpalli noortekoondis jäi tasavägises mängus alla Lätile

Ran Andre Pehka Autor/allikas: FIBA

Esmaspäeval pidas Lätis oma teise järjestikuse kontrollkohtumise Eesti U-20 korvpallikoondis, kes päev pärast kindlat võitu MM-finaalturniiriks valmistuva Läti U-19 rivistuse vastu pidi 67:75 (16:17, 19:23, 20:18, 12:17) alla vanduma Läti U-20 koondisele.

Üsna tasavägiselt kulgenud kohtumises võitsid lätlased avapoolaja viie punktiga. Eesti meeskond suutis kolmandal perioodil küll vahet vähendada, aga viimasel veerandil visati vaid 12 punkti ning sellest jäi lõpuks väheks. Eriti must päev oli eestlastel vabaviskejoonelt, kust tabati 17-st viskest kõigest seitse ehk 41,2%, vahendab Korvpall24.

Ran Pehka viskas Eesti koondise edukaimana 13 punkti ja Kaspar Lootus lisas 12 silma. Läti poolel hiilgas Anrijs Miška 19 punkti ja 8 lauapalliga.

Indrek Reinboki juhendataval U-20 koondisel seisab pärast jaane ees treeninglaager Audentese Spordikeskuses ja 20.-23. juulini võõrustatakse Nordic Cup võistluse raames Tallinnas, Kalevi spordihallis Soome, Rootsi ja Islandi rahvusmeeskondi.