Grabe pidi Austrias tunnistama värske maailmameistri paremust

Denis Grabe
Denis Grabe Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti parim piljardisportlane Denis Grabe saavutas Austrias toimunud Euro-Tour osavõistlusel 17. koha, kui pidi play-off'is tunnistama värske maailmameistri austerlase Albin Ouschani 4:9 paremust.

Kui tavaliselt toimuvad Euro-Tour osavõistlused (piljardi Euroopa liiga) kuus korda aastas, siis Austrias toimus etapp peale pooleteise aasta pikkust pausi. Enne Austria etappi toimusid võistlused Itaalias 2020. aasta veebruarikuus.

Grabe võitis veenva ülekaaluga esimesed kolm kohtumist. Loosi tahtel olid kõigil kolmel korral Grabe vastasteks Saksamaa sportlased. Kolme võiduga jõudis Grabe 181 osaleja konkurentsis ainsa Eesti sportlasena 32 parima hulka ehk play-off'i, kus tal tuli võtta vastu kaotus värskelt maailmameistrilt. Küll aga on Grabe Ouschanit võitnud viimaste aastate jooksul rohkem kui talle kaotanud. Viimane võit seisuga 7:3 pärineb eelmisel kuul Gibraltaril toimunud mainekalt turniirilt World Pool Masters, kuhu saavad igal aastal kutse vaid 24 maailma parimat piljardisportlast ning kus Grabel õnnestus saavutada viies koht.

Lisaks Grabele tegi korraliku turniiri ka Mark Mägi, kes ei pääsenud väga napilt 32 parima hulka (kaotus Poola esindajale Wiktor Zielinskile seisuga 8:9). Kuna Mägi kaotas oma teise ringi kohtumise, siis tuli edasi liikuda miinus-ringist, mis tegi Mägi võistluspäevad väga tihedaks. Kui Grabel tuli 17. koha saavutamiseks mängida vaid neli kohtumist, siis Mägil tuli 33. kohale võitlemiseks pidada lausa seitse kohtumist, millest ta võitis viis ja kaotas kaks kohtumist.

Lisaks Grabele ja Mägile osalesid Eesti esindajatest Austria Euro-Tour osavõistlusel veel ka Karl Gnadeberg (65. koht), Sander Kont ja Rainer Laar (129. koht) ning Nils Luhavee ja Agris Stüf (129. koht).

Järgmine Euro-Tour osavõistlus toimub augusti keskel Sloveenias ning Eestis toimuv rahvusvahelise suurturniir Datel Tallinn Open 2021 leiab aset 22-24 juulil.  

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: