Eesti U-20 korvpallikoondis näitas MM-iks valmistuva Läti vastu võimu

Hugo Toom
Hugo Toom Autor/allikas: Siim Semiskar

Eesti U-20 koondis mängis pühapäeval Lätis kontrollkohtumise MM-finaalturniiriks valmistuva Läti U-19 koondisega ning võitis 76:57.

Avaveerandil täiesti liimist lahti olnud Eesti noormehed kosusid teisel perioodil ning suutsid poolajapausiks vahe vähendada viie punkti peale (39:44). Teine poolaeg kuulus juba täielikult eestlastele, kui vastastel lubati kahe veerandiga visata vaid 13 silma ning ise saadi kirja 37 punkti, vahendab Korvpall24.

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis tänavu Pärnu Sadamaga eestikate hõbemedali kaela saanud Hugo Toom 17 punktiga. Pingilt sekkus suurepäraselt Joosep Heinla, kes viskas 16 silma. Ülejäänud koosseis tegi skoori väga ühtlaselt, kui kuue punktini jõudsid algviisiklased Pehka, Lootus ja Perner ning aastaid USA-s pallinud tagamees Johannes Kirsipuu. TalTechi keskmängija Perner hankis ka 9 lauapalli.

Nikolajs Mazursi juhendatav Läti U19 koondis valmistub 3.-11. juulil Riias ja Daugavpilsis peetavaks selle vanuseklassi MM-finaalturniiriks.