Henry Räppo sai triatloni EM-il 18. koha

Henry Räppo
Henry Räppo Autor/allikas: Erakogu

Austrias Kitzbühelis peetud Triatloni Euroopa meistrivõistlustel sprindidistantsil oli eestlastest parim Henry Räppo, kes sai U-23 vanuseklassis 18. koha.

Individuaalvõistlus peeti poolfinaal/finaal formaadis ning distantsiks oli 500 m ujumist, 12 km ratast ja 3,1 km jooksu. Reedel toimunud kolmest poolfinaalist pääsesid A-finaali iga poolfinaali üheksa paremat ning lisaks järgmised kolm paremat aega. B-finaali moodustasid järgmised 30 paremat aega.

Naisjuunioridest olid eestlastest stardis Hanne Grete Hanvere, Mari Mai Ruus ja Grete Maria Savitsch. Ainsana pääses edasi B-finaali Ruus, kelle sõnul õnnestus tal B-finaal oluliselt paremini kui poolfinaal. Kokkuvõttes olid naisjuunioride tulemused järgmised: Mari Mai Ruus 49., Grete Maria Savitch 65. ja Hanne Grete Hanvere 71. koht.

Eesti meesjuunioridest startisid Kitzbühelis Sander Aavik ja Gregor Rasva. Rasva pääses samuti B-finaali, kus ujumine õnnestus vaatamata kõvale rüselusele väga hästi. Kokkuvõttes sai Rasva Euroopa meistrivõistlustelt 56. ja Aavik 76. koha.

U-23 vanuseklassis startis neidudest Merili-Mai Kivimets, kes kokkuvõttes sai 39. koha. Noormeestest olid U-23 vanuseklassi stardis Henry Räppo, Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk. Kuna U-23 vanuseklass võistles koos eliidiga, siis A-finaali pääsemine oli sellele vanuseklassile raskem ülesanne. B-finaali õnnestus murda nii Räppol kui Vabaorul. Kokkuvõttes naasevad U-23 Euroopa meistrivõistlustelt Räppo 18., Vabaorg 28. ja Sikk 36. kohaga.

"Eesmärk oli teha väga hea ujumine, et ei tekiks sellist olukorda, kus ratta alguses jään pundist välja. Tulin veest esikümne hulgas välja ja olin grupis sees, ei pidanud põhimõtteliselt vaeva nägemagi," kommenteeris Räppo pärast B-finaali. "Rattas väga jõudu ei olnud ja kuumus hakkas ka liiga tegema. Jooksu alguses tundsin, et siit ei tule midagi. Üritasin lihtsalt finišisse jõuda. Kui tavaliselt suudan lõpuspurti teha ja kellestki mööda joosta, siis täna tuli taganttulijate eest põgeneda."

Vabaorg läks poolfinaalis starti, peas treener Margus Tamme mõtted: "Kõik või mitte midagi. Kaotada ei ole midagi!" B-finaali koht üllatas veidi noormeest ennastki. "Kuumus oli meeletu! Stardist sain hästi minema, aga poi juures nagu ikka väike nügimine ja kaklus, see käib asja juurde. Rattas läksime suure pundiga, aga power'it ei olnud, et sõita. Jooksu mõlemad ringid pistis ja selle nahka jooks läks," ütles Vabaorg.

EM-i viimasel võistluspäeval jagatakse välja medalid segateatetriatlonis, distantsiks 250 m ujumist, 6 km ratast ja 1,5 km jooksu. Juunioride arvestuses stardib ka Eesti võistkond koosseisus Mari Mai Ruus, Sander Aavik, Grete Maria Savitsch ja ankruna noorim tiimiliige Gregor Rasva.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: