Eesti Autospordi Liit sai uue presidendi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Toivo Asmer Autor/allikas: Erakogu

Neljapäeval toimunud Eesti Autospordi Liidu üldkoosolekul valisid EAL-i liikmed alaliidu uueks presidendiks Toivo Asmeri.

"EAL-i president ei juhi igapäevaselt alaliitu, kuid esindusfunktsiooni tuleb täita hinge ja innuga. Tean, et minu abi kulub marjaks ära eeskätt suhtlemisel Eesti riigi kõrgemate juhtide ja riiklike institutsioonidega, suurettevõtete- ja omavalitsusjuhtidega, Eesti Olümpiakomitee ja teiste spordiorganisatsioonidega ning naaberriikide autospordi ringkondadega," sõnas Asmer.

"Kindlasti oleks vaja suurendada toetusi noortele, kuid ma panen samale tasemele vajaduse toetada meie tippsõitjaid. Me ei tohi jätta neid rahvusvahelisel tasemel üksinda müttama, vaid peame olema neile nõu ja jõuga igati toeks. Arusaadavalt pole Eesti Autospordi Liidul raha nende tiimide eelarvete maksmiseks, kuid kõiges muus saame abi osutada. Kõikidel autospordialadel on ridamisi esile kerkinud noori, andekaid sõitjad ja võin täie veendumusega öelda, et Eesti Autospordi Liidu paremad ajad ootavad meid ees," lisas endine võidusõitja.

"Toivo Asmer tunneb autospordi põhjalikult, on aktiivne tegutseja ning mul on väga hea meel, et just tema võtab Ari Vatanenilt presidendiameti üle," lausus EAL-i volinike kogu esimees Arvo Ojaperv. "Tänan Ari Vataneni tehtud töö eest. Tema panus Eesti autospordi rahvusvaheliste suhete arendamisse oli kaalukas. Ta esindas Eesti autosporti ka suurepäraselt Rahvusvahelises Autoliidus."

EAL-i üldkoosolek valis Ari Vataneni EAL-i auliikmeks. President valitakse EAL-i üldkoosoleku poolt neljaks aastaks.

Toivo Asmer (sündinud 8. jaanuaril 1947) on kuulunud EAL-i juhatusse aastatel 2012-20, olnud Eesti Kardiliidu president aastatel 1993-96 ning 2011-14. Võidusõitjana kuulus Toivo Asmer Eesti ja Nõukogude Liidu tippu.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: