Konta lõpetas Briti naistennisistide pika tiitlipõua

Johanna Konta Autor/allikas: SCANPIX/PA

Maailma edetabelis 20. kohal asuv Suurbritannia tennisist Johanna Konta võitis Nottinghamis toimunud WTA turniiri ja lõpetas ühtlasi Briti naiste pika kodumaise tiitlipõua.

Varem Nottinghamis kahel korral finaali jõudnud Konta alistas pühapäevases finaalis 6:2, 6:1 Hiina tennisisti Shuai Zhangi (WTA 46.). Kohtumine kestis täpselt tund aega.

Esimese asetusega Konta jaoks on tegemist karjääri neljanda WTA tiitlivõiduga ning esimesega muruväljakul.

Viimati võidutses 30-aastane inglanna 2017. aasta aprillis Miamis, aga Suurbritannias võitis kohalik naistennisist tiitli viimati 1981. aastal, kui Brightonis oli võidukas Sue Barker.