Saksamaa esireket lunastas kindla võiduga poolfinaalipääsme

Alexander Zverev. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel sai esimese mehena poolfinaalidesse maailma kuues reket Alexander Zverev, kes alistas veerandfinaalis hispaanlase Alejandro Davidovich Fokina (ATP 46.) 6:4, 6:1, 6:1.

Zverev vajas Davidovich Fokina konkurentsist välja lülitamiseks kõigest natuke üle pooleteise tunni, kusjuures viimased kaks setti kestsid kokku 51 minutit.

Mängu alustuseks murdsid mängijad üksteise servid, misjärel jätkus sett tasavägiselt, kuni seisult 3:3 Zverev kaks järjestikust geimi võitis ning pärast seda 6:4 setivõidu realiseeris. Teises setis alustasid Zverev ja Davidovich Fokina mõlemad ühe geimivõiduga, misjärel sakslane viis järjestikust geimi võitis ning teises seti 6:1 peale jäi. Kolmandas setis ei andnud Zverev kordagi eduseisu ära ning alistas hispaanlase 6:1, et pääseda esimest korda oma karjääris Prantsusmaa lahtistel poolfinaalidesse.

"On väga tore poolfinaalidesse jõuda, aga lihtsalt sinna jõudmine ei rahulda mind," ütles Zverev pärast mängu. "Ma mängin praegu üsna hästi ja loodan samamoodi ja isegi paremini poolfinaalis mängida."

Zverev alistas sama seisuga ka enda esmaspäevase neljanda ringi vastase Kei Nishikori. Sakslase vastane poolfinaalis selgub teisipäeva hilisõhtul, kui võistlustulle astuvad kreeklane Stefanos Tsitsipas (ATP 5.) ja venelane Daniil Medvedev (ATP 2.).

Toimetaja: Kristjan Kallaste