Venelanna pääses karjääris esmakordselt suure slämmi turniiril poolfinaali

Anastassija Pavljutšenkova. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Varasemalt kuuel korral suure slämmi turniiril veerandfinaali pääsenud Anastassija Pavljutšenkova alistas teisipäeval Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel Jelena Rõbakina 6:7, 6:2, 9:7 ning lunastas sellega esmakordselt karjääris pääsme poolfinaali.

29-aastane Pavljutšenkova ning Kasahstani esindav venelanna Jelena Rõbakina vaheline kohtumine kestis natuke enam kui kaks ja pool tundi ning päädis Pavljutšenkova võiduga, kes kümme aastat pärast enda karjääri esimest veerandfinaali samal turniiril lõpuks poolfinaalipääsme teenis.

Esimeses setis haaras edu Rõbakina, kes asus avasetti 4:1 juhtima, misjärel Pavljutšenkova seti viigistas. Seejärel mängisid venelannad tasavägise seti, mille kiires lõppmängus jäi 7:2 peale Rõbakina.

Teises setis vahetasid mängijad geimivõitusid kuni seisuni 2:2, mil Pavljutšenkova initsiatiivi haaras ja neli järjestikust geimi võitis, et realiseerida mängu viigistav setivõit.

Kolmas sett oli taas tasavägine ja kuigi Pavljutšenkova asus setti 2:0 juhtima, viigistas Rõbakina koheselt. Seejärel mängisid lõpuks rohkem kui tund aega kestnud seti väga tasavägiselt ning suurel slämmil mängitavate lisageimide abil sai Pavljutšenkova lõpuks Rõbakinast 9:7 jagu, kui viimane tegi servil topeltvea.

Pavljutšenkova kohtub poolfinaalis 23-aastase sloveenlanna Tamara Zidansekiga, kes teisipäeval suurepärast liivahooaega tegeva hispaanlanna Paula Badosa (WTA 35.) 7:5, 4:6, 8:6 alistas. Zidanseki jaoks on käesolevad Prantsusmaa lahtised samuti edukad, sest sloveenlanna teenis teisipäevase võiduga karjääri esimese põhiturniiri võidu.

Toimetaja: Kristjan Kallaste