EOK teenetemärgi pälvis kaheksa sporditegelast

{{1623163200000 | amCalendar}}
Foto: Karli Saul/EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) andis teisipäeval teenetemärgid kaheksale sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

"See on suur tunnustus ja au. Eks spordis ja elus ole üldse nii, et kui kuhugi tahad jõuda ja midagi tipptasemel ära teha, siis seda tuleb teha hinge, armastuse ja südamega. Lihtsalt mingi muu eesmärgi nimel see ei õnnestu. Ja meie, kes me oleme seda meie nooruspõlves teinud, jätkame seda vastavalt võimalustele ka praegu," ütles Heino Enden ERR-ile.

Eesootava olümpiamängude eel usub Enden Eesti sportlaste endi pingutustesse. "[Et] need, kes sinna lähevad annaks endast maksimumi ja ma arvan, et neid hukka mõista, kui see koht pole see, mida me ootame, see on sport. Siin on vaja ka natuke õnne: see kui sportlane teeb kõik endast oleneva, siis arvan, et ta on oma ülesande juba täitnud."

Martin Reim usub, et teenitud tunnustust tuleb vaadata suurema pildina. "See oli suur üllatus, et mind kutsuti ja et nad pidasid mind selle vääriliseks. See on natuke rohkem, kui ainult see jalgpall, mille juures tegelen. See on vähe suurem ka ühiskondlikult poolelt, mida on üritatud Eesti sporti anda," ütles Reim.

Reim ootab huviga reedel algavat jalgpalli EM-i, et jällegi suurt jalgpallipidustust näha. "Mul ei ole otsest favoriiti, kui seda mõelda, võib-olla hoian rohkem pöialt sellistele väiksematele riikidele või neile, kes on vähem tiitleid võitnud, aga ilmselt tahan lihtsalt neid mänge jälgida. Ja nagu muuski elus, siis jalgpallis ka, natuke trendid mängimise ja taktika osas muutuvad ja saab näha jälle midagi uut ja huvitavat," ütles Eesti jalgpallikoondise rekordinternatsionaal.

Eesti Olümpiakomitee teenetemärke on alates 2006. aastast pälvinud 76 sporditegelast.

Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid:

Leena Annus – kauaaegne spordiarst
Laine Erik-Kallas – olümpiasportlane 1964 Tokyos
Heino Enden – korvpalli edendaja, korvpalli maailma ja Euroopa meister
Sven Kolga – kauaaegne spordijuht, seenioride ja spordiveteranide liidu eestvedaja
Valeri Maksimov – kauaaegne spordiajakirjanik ja publitsist
Jüri Ratas – Eesti spordi edendaja
Martin Reim – Eesti rekordinternatsionaal, Eesti jalgpalli edendaja
Sulev Roosma – purjespordi edendaja, Pirita olümpiapurjeregatt 1980 korraldaja

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: