Eesti 3x3 naiskonna teekond OM-kvalifikatsioonis lõppes veerandfinaalis

Eesti naiste 3x3 korvpallikoondis mängus Hiina Taipei vastu
Eesti naiste 3x3 korvpallikoondis mängus Hiina Taipei vastu Autor/allikas: FIBA.com

Nädalavahetusel mängiti Ungaris Tokyo olümpiamängude 3x3 korvpalli lisakvalifikatsioon, kus jagati kaks viimast olümpiapääset. Eesti naiskonna laeks jäi veerandfinaal, kus tuli alla vanduda Hiina Taipeile.

Koosseisus Anna Gret Asi, Kadri-Ann Lass, Merike Anderson ja Jane Svilberg mänginud Eesti kaotas veerandfinaalis 17:21. Eesti juhtis tasavägist kohtumist veel 16:13, kuid pidi lõpuks siiski vastasele alla vanduma.

Lass panustas Eesti poolelt viie punktiga, ülejäänud naiskonna liikmed tõid kõik neli punkti. Eestlannad kvalifikatsiooniturniiril võite ei teeninud. Alagrupis kaotas Eesti 10:11 Hollandile ning 10:13 Ungarile.

Naiste arvestuses võitis lisakvalifikatsiooni Itaalia, kes alistas finaalmängus Ungari tulemusega 13:12. Meestest teenis olümpiapääsme Belgia, kes oli esikoha mängus 21:14 parem Ungarist.

Tokyo olümpiamängud stardivad 23. juulil.