Nadal jõudis 50. korda suure slämmi turniiril neljandasse ringi

Rafael Nadal. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

13. korral Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistlustel meistriks tulnud Rafael Nadal (ATP 8.) jätkas laupäeval käivat turniiri võidukalt, kui alistas kolmanda ringi kohtumises inglase Cameron Norrie (ATP 45.) 6:3, 6:3, 6:3.

Liivaväljakute kuningas Nadal lülitas Norrie konkurentsist veidi kauem kui kaks tundi väldanud kohtumisega. Nadali jaoks tähendas võit 50. korda, mil hispaanlane suure slämmi turniiridel vähemalt neljandasse ringi on jõudnud.

Esimene sett möödus tasavägiselt, kuid Nadali servimurre seisul 3:2 andis hispaanlasele initsiatiivi, mida ta siis käest ära ei andnud, realiseerides lõpuks 6:3 setivõidu.

Üheksast teises setis mängitud geimist kuues murdsid mehed üksteise servi ning kuigi Norrie asus 3:1 juhtima, võitis Nadal seejärel viis järjestikust geimi ja vormistas samuti 6:3 setivõidu.

Kolmandas setis jätkas Nadal jõuliselt ning läks kiirelt 4:1 ette. Inglane suutis päästa seisul 5:2 matšpalli ning võitis lõpuks geimi, aga Nadal vormistas järgmise geimiga ka kolmandas setis 6:3 võidu ning liigub edasi turniiri neljandasse ringi, kus kohtub turniiril 18. asetusega itaallase Jannik Sinneriga. Nadal ning 19-aastane Sinner on kohtunud kahel korral, mõlemad mängud on Nadal võitnud.

Toimetaja: Kristjan Kallaste