OM-ile sõitma pidanud maadleja tarvitas Yohan Blake'iga sama dopingut

Vabamaadlejad treeningul
Vabamaadlejad treeningul Autor/allikas: SCANPIX/Valery Sharifulin/TASS

India raskekaalu maadleja Sumit Malik andis mais Bulgaarias toimunud olümpia kvalifikatsiooniturniiril dopinguproovi, mis tõendas keelatud aine kasutamist.

Rahvusvaheline maadlusliit (UWW) määras maadlejale kuue kuu pikkuse võistluskeelu ning alustab ülekuulamisprotsessi, mis suure tõenäosusega ei lõppe enne olümpia algust 23. juulil. See tähendab, et Malik jääb ilmselt olümpiamängudelt eemale.

Keelatud aine, mida Malik kasutas, on stimulant metüülheksanamiin, millega proovis 2009. aastal sooritusvõimet tõsta ka Jamaica sprinter Yohan Blake. Blake'ile määrati kolmekuuline võistluskeeld.

Ninakaudsel manustamisel aitab metüülheksanamiin kiirendada ainevahetust ning nii lihtsustada kaalukaotust. Rahusvahelise antidopingu agentuuri (WADA) hinnangul on tegemist klassifitseeritud dopinguga ehk kui sportlane suudab tõendada, et aine sattus organismi juhuslikult, leevendatakse karistust.

Maliku positiivse dopinguproovi tõttu kaotab India olümpiakoha vabamaadluse kuni 125 kilogrammi kaalukategoorias.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: