Colorado pikendas soomlase võiduväravast Stanley karikasarjas edu

Mikko Rantanen. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Jäähoki Stanley karikasarjas alistas Colorado Avalanche veerandfinaalseerias lisaajal Mikko Rantaneni väravast Vegas Golden Knightsi 3:2 ning asus seeriat 2:0 juhtima.

Kodujääl mänginud Colorado Avalanche asus mängu neljandal minutil Brandon Saadi väravast juhtima, kuid äsja seitsmemängulises seerias võidukas olnud Vegas viigistas Alec Martinzeri väravast mängu kuus minutit hiljem. Avalanche läks siiski teisele kolmandikule vastu 2:1 eduseisul, kui Tyson Jost 18. minutil kodumeeskonna edu pikendas. Mängu täisaja jooksul sündis väravalisa vaid teisel kolmandikul, kui Golden Knightsi Reilly Smith viigivärava viskas ning seisult 2:2 mindi lisaajale.

Lisaajal oli täpne 24-aastane soomlane Mikko Rantanen, kes pärast mitut võimalust kolmandal minutil Avalanche'ile 3:2 võidu realiseeris. Colorado asus võiduga veerandfinaalseeriat Vegase vastu 2:0 juhtima.

Teises kolmapäevaöises kohtumises alistas enda veerandfinaalseeria esimeses kohtumises Montreal Canadiens 5:3 Winnipeg Jetsi.

Toimetaja: Kristjan Kallaste