Venemaa lõpetas alagrupiturniiri jõudemonstratsiooniga

{{1622541480000 | amCalendar}}
Venemaa jäähokikoondis
Venemaa jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Lätis jätkuval jäähoki MM-il alistas Venemaa A-alagrupi viimases kohtumises Valgevene 6:0 ja kindlustas ühtlasi grupi esikoha.

Venemaa näitas teisipäevase kohtumise avakolmandikul tõelist tulevärki, kui esimesele pausile mindi lausa 5:0 eduseisus.

Nikita Nesterov viis venelased vaid 36 sekundit kestnud mängu järel juhtima, neli minutit hiljem suurendas edu Emil Galimov. Üheksandal minutil oli täpne Maksim Šalunov ja vähem kui kaks minutit hiljem tõi Mihhail Grigorenko tabloole seisu 4:0. Nesterov lõpetas seal, kus alustas ning hoolitses avakolmandiku viimase tabamuse eest.

Ülejäänud mängu jooksul Venemaa enam nii marulist minekut ei näidanud ja lõppskoori vormistas Dmitri Voronkov kohtumise 53. minutil.

Kindla võidu võtnud Venemaa võitis 17 punktiga seega ka A-alagrupi, neile järgnesid Šveits (15), Tšehhi (13) ja Slovakkia (12).

Jäähoki MM-i veerandfinaalid:

USA - Slovakkia
Soome - Tšehhi
Saksamaa - Šveits
Kanada - Venemaa

Enne mängu:

Venemaa on kuuest seni peetud mängust võitnud viis. Viimati saadi karistusvisetel jagu Rootsist, millega nende lootusele veerandfinaali jõuda kriips peale tõmmati. Ainsa kaotuse said venelased Slovakkia vastu.

Valgevene ainus võit sündis üllatuslikult mängus Rootsi vastu, keda peeti enne turniiri üheks suurimaks favoriidiks MM-i võidule. Tšehhi vastu tuli kaotus vastu võtta lisaaja järel. Ülejäänud neli kohtumist on kaotatud üldskooriga 20:7.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp