Tšehhi viskas slovakkidele kuus väravat ja kindlustas grupis kolmanda koha

{{1622530740000 | amCalendar}}
Tšehhi jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX/AP

Lätis jätkuval jäähoki MM-il alistas Tšehhi teisipäeval suureskoorilises mängus Slovakkia 6:3 ning tõusis neist tabelis ühtlasi mööda.

Tšehhi läks Filip Zadina värava järel kohtumist juba 29. sekundil juhtima, viis minutit enne kolmandiku lõppu tegi Michael Spacek seisuks 2:0.

Teisel perioodil suurendas Lukaš Radil Tšehhi eduseisu kolmeväravaliseks ja pärast slovaki Matus Sukeli tabamust tegi Libor Sulak kümme sekundit enne kolmandiku lõppu seisuks 4:1. Viimase perioodi alguses tõid Matej Stransky ja Matej Blumeli väravad tabloole juba 6:1, aga Martin Bucko ja Kristian Pospisil tegid Slovakkia jaoks seisu veidi talutavamaks.

A-grupis on jäänud pidada veel üks mäng, Venemaa - Valgevene ning kui Venemaa peaks saama vähemalt ühe punkti, võidavad nemad Šveitsi ees alagrupi. Tšehhi lõpetas grupi igal juhul kolmandana ning Slovakkia neljandana.

Enne mängu:

Enne kohtumist hoiab Slovakkia 12 punktiga kolmandat ning Tšehhi kümne silmaga neljandat kohta. Kummastki meeskonnast ei saa keegi enam mööda minna, sest kümme punkti kogunud Rootsi ja üheksa punktiga Taani on kõik kohtumised juba pidanud. Võidelda saab vaid parema positsiooni eest alagrupis.

Esmaspäeval Rootsi edasipääsulootused kustutanud Venemaa on 14 punktiga alagrupi liider ja mängib Valgevene vastu, kes A-grupis viimasel kohal. Enne viimast mängu teist kohta hoidev Šveits mängib Suurbritanniaga.

Toimetaja: ERR Sport