Kitsingu klubi pääses Leedus finaali

Kristjan Kitsing
Kristjan Kitsing Autor/allikas: SCANPIX / Rokas_Lukosevicius

Eesti korvpallikoondislase Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas alistas Leedu meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandas kohtumises Panevežyse Lietkabelise 87:80 (25:24, 20:20, 20:24, 22:12) ja tagas kolm-null seeriavõiduga koha finaalis.

Teise poolaja alguses pääses Rytas pea kümne punktiga juhtima (55:46), kuid Lietkabelis tuli mängu tagasi ja asus ise neljanda veerandi alguses 70:65 ette.

Järgnevalt kaldus vaekauss aga pealinnaklubi kasuks, kes asus juhtima 72:71, 81:75 ja 85:77 ning võitis lõpuks tulemusega 87:80.

Kitsing mängis Rytase eest kolm minutit, viskas kolm punkti (kolmesed 1/1) ja võttis ühe lauapalli.

Rytase paremad olid Martynas Echodas 19 ja Gytis Radzevicius 17 punktiga, Lietkabelisele tõi Kyle Vinales 21 silma.

Finaalis läheb Rytas kokku mõistagi suurfavoriit Kaunase Žalgirisega, kes oli teises poolfinaalis mängudega kolm-null üle Utena Juventusest.