Noor soomlane vedas Hurricanesi järgmisesse ringi

Sebastian Aho Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Jäähoki Stanley karikasarjas kindlustas läinud öösel koha veerandfinaalis Carolina Hurricanes, alistades avaringi seeria kuuendas mängus Nashville Predatorsi 4:3.

Külalismeeskond Hurricanes jäi küll teisel kolmandikul 1:3 kaotusseisu, kuid tabamused Sebastian Aholt ja Dougie Hamiltonilt viisid mängu lisaajale. Carolinale tõi kokkuvõttes edasipääsu 23-aastase Soome hokimehe Sebastian Antero Aho mängu teine tabamus lisaaja teisel minutil.

Hurricanes, kes oli võitnud nelja võiduni peetava seeria kaks esimest mängu, aga lubanud seejärel seisu viigistada, võitis seeria kokkuvõttes 4:2. Järgmises ringis ootab Carolina meeskonda ees tiitlikaitsja Tampa Bay Lightning, kes oli mängudega neli-kaks parem Florida Panthersist.

Edasipääsust ühe võidu kaugusel on Toronto Maple Leafs, kes kaotas läinud öösel lisaajal 3:4 suurrivaal Montreal Canadiens'ile. Canadiens' läks mängu 3:0 juhtima, aga lasi siis Torontol viigistada. Lisaajal suutis Quebeci meeskond aga oma paremuse siiski maksma panna, kui Nick Suzuki tabamus kindlustas külaliste 4:3 võidu.