Kasahstani alistanud Kanada teenis MM-il teise järjestikuse võidu

{{1622184960000 | amCalendar}}
Kanada jäähokikoondis Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Jäähoki maailmameistrivõistlustel Riias alistas Kanada reedel B-grupis Kasahstani 4:2.

Kanada jaoks kordus kolmapäevase mängu stsenaarium: ka Norra vastu mindi 2:0 juhtima, lasi vastastel seejärel viigini jõuda, ent lõpuks võeti ikkagi kaheväravaline võit.

Reedel viis 26-kordse maailmameistri juhtima Andrew Mangiapane avakolmandiku tabamus ja kohe teise perioodi alguses suurendas nende edu Adam Henrique.

Siis tõid Nikita Mihhailise kaks tabamust otsustava kolmandiku alguseks tabloole viigi, ent Cole Perfetti viis Kanada taas juhtima ja Connor Brown saatis litri lõpusekunditel juba tühja võrku.

Kolme kaotusega alustanud, aga teise järjestikuse võidu teeninud Kanada on B-grupis kogunud kuus punkti, mis asetab nad kuuendale kohale. Soomel on grupi liidrina kümme, Saksamaal ja USA-l üheksa, Kasahstanil ning korraldajamaal Lätil seitse punkti.

Kanadal on jäänud mängida veel grupi autsaideri, turniiril ainsa meeskonnana nulli peal oleva Itaalia ning Soomega.

Enne mängu:

Turniiri kolme kaotusega alustanud Kanada avas kolmapäeval viimaks võiduarve, kui sai 4:2 jagu Norrast. Kasahstan alustas seevastu kahe lisaajal saadud võiduga, ent jäi siis 0:3 alla USA-le. Kolmapäeval naasti aga võidusoonele, kui alistati 3:2 Saksamaa.

Alagrupis hoiab Kasahstan nelja mängu järel seitsme silmaga neljandat kohta. Kanada on kolme punktiga eelviimane ehk seitsmes. Edasi veerandfinaali pääseb grupi neli paremat, kokku peab iga meeskond alagrupifaasis seitse kohtumist.

Toimetaja: ERR Sport