Djokovicist sai viies enim mänge võitnud meestennisist profiajastul

Novak Djokovic. Autor/allikas: SCANPIX/Pedja Milosavljevic/SIPA

Belgradis toimuval ATP250 kategooria tenniseturniiril alistas maailma esireket Novak Djokovic 6:1, 6:0 Federico Coria ning pääses võiduga turniiri poolfinaali. Võit Coria üle oli serblase karjääri 952., mis teeb Djokovicist profiajastu viienda enim mänge võitnud tennisisti.

Djokovic alistas 29-aastase argentiinlase kindlalt: veidi alla tunni kestnud matšis kaotas serblane kõigest ühe geimi. "Oli hea esitus," ütles Djokovic. "Ja ilmselt üks mu paremaid, kui mitte kõige parem matš, mis see aasta mänginud olen. Tundsin end väljakul esimesest punktist alates fantastiliselt."

Djokovic läks võiduga mööda argentiinlasest Guillermo Vilasest, kes profiajastul (alates 1968. aastast) 951 mängu võitis. Vilas võitis karjääri jooksul kõik suure slämmi turniirid peale Wimbledoni, kus veerandfinaalidest edasi pääseda ei õnnestunud.

Djokovic läheb poolfinaalis vastamisi Andrej Martiniga (ATP 119.), kes alistas veerandfinaalis 3:6, 6:3, 6:4 Dusan Lajovici (ATP 39.). Djokovic ja Martin ei ole kunagi väljakul kohtunud.

Teises poolfinaalis lähevad Belgradis vastamisi 23-aastane slovakk Alex Molcan ning Federico Delbonis. Molcan, kes asetseb maailma edetabelis 255. kohal, alistas veerandfinaalis Fernando Verdasco 6:2, 6:0. Federico Delbonis (ATP 52.) pääses poolfinaali, kui Roberto Carballes Baena talle veerandfinaalis loobumisvõidu andis.

Toimetaja: Kristjan Kallaste