Denis Grabe tuli Gibraltaril viiendaks

{{1621937760000 | amCalendar}}

Eesti edukaim piljardimängija Denis Grabe saavutas Gibraltaril toimuval Masters-sarja turniiril viienda koha.

Esimeses ringis alistas Grabe Filipiinide esindaja Roberto Gomezi ülipingelises mängus seisuga 7:6 ning teisipäevases teise ringi kohtumises oli Grabe kindlalt seisuga 7:3 üle Austria esindajast, kahekordsest paarismängu ja ühekordsest individuaalmängu MM-võitjast Albin Ouschanist.

Veerandfinaalis tuli Grabel vastu võtta 5:4 eduseisust 5:7 kaotus eksmaailmameistrilt, sakslaselt Joshua Fillerilt.

"Natuke olen pettunud. Oli hea võimalus 6:4 ette minna ja lõpukuulidel oli ebaõnne. Tegin väikse vea ja sealt kaotasin 5:7," kommenteeris Grabe pärast veerandfinaali kohtumist Vikerraadiole. "Üleüldiselt oli aga väga hea turniiri, oli väga raske loos. Kolmest matšist kaks suutsin võita ja mängisin kahe maailmameistri vastu."

Grabe sai kõrgeklassilise turniirile kutse ka eelmisel aastal, kuid koroonaviiruse leviku tõttu jäeti mullune turniir ära. Turniiri auhinnafond on kokku 100 000 dollarit, millest võitja võtab 25 000 dollarit.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp