Napoli kinkis Ronaldo pingile jätnud Juventusele Meistrite liiga koha

Juventus võitu ja Meistrite liiga kohta tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/ZUMA Press

Üheksal eelneval hooajal Itaalia jalgpalli valitsenud ja igal aastal meistriks tulnud Juventus vajas sel korral konkurentide abi, et Meistrite liigasse pääseda. Napoli oli lahke ning tegi Torino klubile selle kingituse.

Üle kivide ja kändude kulgenud hooaja viimase vooru eel oli Juventus veel viiendal kohal ning lisaks enda võidule oli Euroopa prestiižsemasse klubisarja pääsemiseks vaja loota ka Milani ja/või Napoli eksimusele. Milan võitis Atalantat, kuid Napoli ei suutnud liiga kümnendana lõpetanud Hellas Verona vastu enamat 1:1 viigist. Kuna Ronaldota mänginud Juventus alistas 4:1 Bologna, peab Napoli leppima Euroopa liigaga.

Euroopa tugevuselt teise klubisarja play-off'i pääses üle noatera AS Roma, kes oli kohtumises Speziaga veel esimese poolaja järel 2:0 taga. Kuna konkurent Sassuolo alistas samal ajal Lazio, oli pealinnaklubil hädasti vähemalt ühte punkti vaja. Stephan El Shaarawy vähendaski 52. minutil Roma kaotusseisu ning viis minutit enne kohtumise lõppu päästis viigipunkti ja Eurooopa liiga koha Henrikh Mkhitaryani tabamus.

Pühapäeva esimeses kohtumises tähistas Milano Inter juba mitu vooru tagasi kindlustatud tiitlivõitu väravasajuga, kui Udinese alistati 5:1. Torino ja Benevento matš jäi 1:1 viiki.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp