Toronto kapten toimetati Stanley karikasarja mängult haiglasse

John Tavares
John Tavares Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Jäähoki Stanley karikavõistlustel pidasid Kanada hiiud Montreal Canadiens ja Toronto Maple Leafs läinud öösel seeria avalahingu, kui magusa 2:1 võõrsilvõidu noppis Montreal.

Montreal asus kohtumist juhtima 13. minutil, kui skoori avas Josh Anderson. William Nylander suutis küll teisel kolmandikul võõrustajate ees viigistada, aga Paul Byroni 53. minuti tabamus kindlustas Canadiens'i 2:1 võidu.

Võitjate kangelaseks osutus peapõrutusest tingitud 13-mänguliselt pausilt naasnud väravavaht Carey Price, kes tõrjus Toronto 36 löögist 35.

Maple Leafsi jaoks tegi kaotuse veelgi valusamaks kapten John Tavarese vigastus, kes toimetati esimesel kolmandikul pärast rasket kokkupõrget Corey Perryga haiglasse. Tavares oli vahetult enne kokkupõrget kukkunud jääle pikali, misjärel Perry tabas suurel kiirusel põlvega Tavarese pead.

Tavares, kel kahtlustati pea- ja/või kaelavigastust, lahkus väljakult kanderaamil. Toronto meeskonna kapten oli tohterdamise ajal teadvusel ning tõstis lahkudes pöidla, ent kogenud Maple Leafsi mängumees jäeti ööseks haiglasse arstide hoole alla.

Nelja võiduni peetav esimese ringi seeria jätkub pühapäeval Torontos.