Pärnu Võidupüha maratonil saab joosta nii kohapeal kui ka virtuaalselt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pärnumaa Võidupüha maratoni medalid. Autor/allikas: SK Pärnu Kahe Silla Klubi

Hiljuti valitsuse poolt leevendatud koroonapiirangute tõttu plaanitakse Pärnumaa Võidupüha maratoni pidada traditsioonilise jooksuvõistlusena. Virtuaaljooksude populaarsuse tõttu avatakse osalejatele võimalus läbida distants ka virtuaalselt.

Juhul, kui piirangud jäävad vähemasti samaks ega karmistu uuesti, kinnitab maratoni korraldusmeeskond, et Torist startiv kümne aasta juubelit pidav maraton ja Paikuselt algav poolmaraton võõrustavad kummaski asukohas kuni 250 spordisõpra, keda ollakse valmis rajale lähetama vajadusel 25-liikmelistes rühmadeski.

Ühtlasi on tegemist selle aasta esimese suurema jooksuüritusega Eestis ja samaaegselt viiakse koostöös maakonna spordiliiduga läbi Pärnumaa meistrivõistlused maratonis ja poolmaratonis.

10-kilomeetrise Pärnu suvejooksu toimumine otsustatakse paar nädalat ette: kui piiranguid leevendatakse täiendavalt ja piisavalt, saab seegi teoks, ent praegu ei saa kinnitada, et suvejooks kontaktsena ei toimu.

"Vaktsineerimise kättesaadavaks tegemine kõigile on keerulises koroonavõrrandis sedavõrd oluline näitaja, et võimaldab aegamisi tavaellu naasmisele mõelda. Ehkki piirangud on praegu  veel ranged, annaksid need juuniski samal tasemel püsides meile võimaluse kõrgeklassiline jooksuüritus läbi viia ja täita jooksusõprade suur unistus: taas ühiselt liikumist nautida," ütles korraldusmeeskonna juht Vahur Mäe.

Mäe lisas, et on lootust, et olukord muutub jaanipäeva eel ehk veelgi vabamaks ja kui inimesed vastutustundlikult käituvad, avaneb võimalus ehk enamgi osalejaid teenindada.

Kuna koroonaajal populaarsust kogunud virtuaaljooksud on osutunud sedavõrd menukaks, on needki kavas: 14.-28. juunini saab valida maratoni, poolmaratoni ja Pärnu suvejooksu vahel.

Küll tehti otsus, et Pärnus Iseseisvuse väljakul lastejookse sel aastal veel ei korraldata ning need asendatakse virtuaaljooksuga. Niisamuti ei pakuta finišialas rahvakogunemise vältimiseks sooja toitu, selle asemel saab iga lõpetaja lõpujoone lähistelt enesele kaasa võtta toidupaki. Samuti ei ole sel korral võimalik pakkuda ühistransporditeenust, mis viis tavaolukorras osalejad stardipaikadesse.

"Töötame selle nimel, et maraton toimub maksimaalselt turvalistes tingimustes. Anname endale aru, et praegu on näitajad murettekitavad ja kui need ei parane, võidakse iga hetk taas piiranguid karmistada," hindas Mäe ja lisas, et sel juhul peab korraldustiim sammukese tagasi astuma.

Peakorraldaja sõnul on kontakt terviseameti Lääne regiooni esindajatega loodud ning nad ootavad selget tegevuskava, milliseid turvameetmeid korraldusmeeskond rakendada kavatseb. Osalejate ja korraldusmeeskonna teenindamiseks on spordiklubis koostamisel koroonaviiruse tõrjumise tegevuskava, mida peagi asjaosalistele tutvustada kavatsetakse.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: