Mbappe aitas PSG Prantsusmaa karikavõiduni, Itaalias triumfeeris Juventus

Pariisi Saint-Germain võitis 14. korda Prantsusmaa karikavõistlused. Autor/allikas: SCANPIX/imago images/PanoramiC

Prantsusmaa jalgpalli karikavõistlustel võidutses Pariisi Saint-Germain, alistades finaalis 2:0 Monaco.

PSG särgis säras taas Kylian Mbappe, kes andis Mauro Icardi väravale söödu ning skooris 81. minutil ka ise. Seejuures oli Mbappe vaid minut varem löönud latti.

PSG on Prantsusmaa karikavõistluste ehk Coupe de France'i edukaim klubi, seekordne võit on neile juba 14.

Itaalia karikavõistluste finaalis oli Juventus 2:1 parem Atalantast. Ka Juventusele on see 14. karikavõit, millega ollakse Coppa Italia edukaim klubi.

Juventus asus kohtumist 31. minutil Dejan Kulusevski väravast juhtima, kuid kümme minutit hiljem viigistas Ruslan Malinovski seisu. Võiduvärava lõi 73. minutil Federico Chiesa, kellele andis väravasöödu Kulusevski.

Juventuse ridades pidas ilmselt viimase mängu legendaarne väravavaht Gianluigi Buffon, 43-aastane itaallane on enda karjääri jooksul Juventuse ja Parma ridades saanud 25 võidukarikat, korrates nii AC Milani legendi Paolo Maldini rekordit.