Eesti lõpetas EM-i sprinditeate 13. kohaga

Eesti orienteerumisjooksu sprinditeate võistkond

Šveitsis Neuchatelis alanud orienteerumisjooksu Euroopa meistrivõistlusel saavutas Eesti võistkond koosseisus Evely Kaasiku, Ats Sõnajalg, Kenny Kivikas ja Marianne Haug avadistantsil ehk sprinditeates 13. koha.

Euroopa meistriks krooniti võistlust algusest lõpuni juhtinud Šveitsi teatenelik (Simona Aebersold, Joey Hadorn, Matthias Kyburz, Elena Roos). Teisena finišeerus Rootsi võistkond (+0.55), kes hoidis oma positsiooni samuti läbi nelja vahetuse. Pronksile tuli Norra teatenelik (+1.29).

Eesti võistkonnas jooksis avavahetust Evely Kaasiku, kes andis teate üle 16. kohal, kaotust Simona Aebersoldile 1.24.

Väga korralikud sooritused tegid Eesti mehed. Teises vahetuses tõstis EM-i debütant Ats Sõnajalg võistkonna 13-ndaks, möödudes rajal Leedu, Ukraina ja Austria võistlejatest ning jäädes liidrile ca veerandtunnisel rajal alla vaid 47 sekundiga (vahe pärast teist vahetust +2.11).

Kolmandas vahetuses tõstis Kenny Kivikas Eesti positsiooni veel, andes vahetuse Marianne Haugile üle kümnendana (+3.00). Kahjuks ei olnud meie ankruvahetusel täna esikümnekoha hoidmiseks piisavat jooksuteravust ja lõpptulemuseks Eestile 23 riigi konkurentsis 13. koht.

Meie ette 18 sekundi kaugusele jäi Leedu ja ligi minutilise vahega jäi selja taha Läti teatevõistkond.

Reedel on Euroopa meistrivõistluste kavas nnock-out sprindi eeljooksud, kus koha eest veerandfinaali 36 parema sekka on võistlemas kõik meie koondislased: neli meest ja neli naist.

Eeljooksu startide algus Eesti aja järgi on kell 16.00 (mehed) ja 16.45.