Eesti jalgpalluritel oli välisliigades nukker päev

Vladislav Kreida oli Eesti meesjalgpalluritest ainus, kes suutis kaotust vältida. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Võõrsil mängivad Eesti meesjalgpallurid teenisid nelja peale vaid ühe punkti. Naised maitsesid ka võidurõõmu.

Artjom Dmitrijev jättis Kasahstani kõrgliigas realiseerimata penalti ning eestlase koduklubi Taldõkorgani Žetõsu kaotas koduplatsil 1:5 Aktobele. Dmitrijev oli väljakul kogu kohtumise. Žetõsu on kümnest mängust teeninud vaid ühe viigi ning on liigas kindlalt viimane, Aktobe asub 14 meeskonna konkurentsis üheksandal kohal.

Mattias Käit sai Sloveenia kõrgliigas kirja täismängu, kuid tema koduklubi Domžale pidi üllatuslikult tunnistama tabeli viimase meeskonna Gornica 1:2 paremust. Domž|ale jätkab neljandal kohal.

90 minutit mängis ka Vladislav Kreida, kelle leivaisa Helsingborg tegi Rootsi esiliigas väravateta viigi Bragega. Helsingborg hoiab viie vooru järel teist kohta, Brage on eelviimane.

Vlasi Sinjavski ei pääsenud Tšehhi kõrgliigas väljakule ning vaatas pingilt, kuidas tema leivaisa Karvina kaotas 0:2 Slovackole. Karvina on 18 meeskonna konkurentsis 12. kohal.

Pühapäeval oli omajagu mänge ka Eesti naisjalgpalluritel. Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros alistas Ungari kõrgliiga liidri MTK Hungaria 2:0. Zildnis vahetati väljakule teiseks poolajaks.

Gerli Israeli ja Samanta Uueda tööandja Stara Zagora Lokomotiv võttis Bulgaaria kõrgliigas 4:1 võidu Sevljevo Ladiese naiskonna üle. Mõlemad eestlannad tegid kaasa kogu kohtumise. Liigatabelis asub Lokomotiv kolmandal kohal.

Eesti naiste koondise väravavaht Karina Kork vaatas pingilt, kuidas tema koduklubi Vorderland kaotas Austria kõrgliigas 0:2 Grazi Sturmile. Naiskond on kümne naiskonna konkurentsis kuues.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp