Marran ja Rüütel said Portugalis teise koha

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Eesti sulgpalli esipaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel (BWF 45.) sai Portugalis peetud International Series kategooria turniiril teise koha.

Naiste paarismängus esimest asetust omanud Marran ja Rüütel olid finaalis vastamisi Taani paari Christine Buschi ja Amalie Schulziga (BWF 50.). Finaalmängu alustasid eestlannad kindlamalt, kui kohtumist mindi juhtima 6:3, sealt aga omakorda tulid taanlannad tagasi ja viigistasid seisu 6:6, vahendab badminton.ee.

Marranil ja Rüütelil oli võimalus minna pausile juhtpositsioonil, ent 10:7 eduseisul võitsid taanlannad neli punkti järjest ja intervalliks oli tablool seis hoopis nende kasuks 11:10. Geimi teisel poolel olid taanlannad kindlamad ja hoidsid eduseisu, geimi esimene geimpall tekkis neil seisul 20:14. Marran ja Rüütel võitsid küll kaks punkti järjest, aga sellest ei piisanud ja nõnda läks geim taanlastele 21:16.

Teine geim algas ja oli kuni lõpuni Buschi ja Schulzi kontrolli all. Geimi alguses läksid taanlannad juhtima 7:3. Pausile tuli eestlannadel minna kaotusseisus 5:11. Eesti naispaar jõudis geimi teisel poolel vahet vähendada kolmele punktile seisul 11:14, kahjuks sellest ei piisanud. Esikoha kindlustamiseks oli taanlastel vaja ühte matšpalli ja nii tuli Marranil ja Rüütelil leppida Portugalis teise kohaga seisuga 16:21, 14:21.